Plovoucí UFO: Soběstačná stavba pro přežití na širém oceánu

26.04.2016 - Stanislav Mihulka

Očekáváte soudný den? Bojíte se o své domovy i rodinu? Pořiďte si UFO a vyražte na hladinu oceánu


Reklama

Kam jít, když se blíží apokalypsa? Italský výrobce jachet Jet Capsule navrhuje důvěřovat hladině oceánu. Svému projektu říkají UFO, neboli Unidentified Floating Object (neidentifikovatelný plovoucí objekt).

UFO mohou soběstačně plout po hladině oceánu, aniž by spoléhaly na zdroje z okolního světa. Plavidla o průměru 12,5 metrů se pohybují líně, rychlostí maximálně 6,5 kilometrů za hodinu a k pohonu využívají elektromotor. Nezbytnou elektrickou energii jim dodávají solární panely o ploše 40 čtverečních metrů, využít ale lze i větrné či vodní turbíny. Na palubě bude i zařízení na odsolování mořské vody, stejně jako zařízení pro zavlažování. 

TIP: Plovoucí domy navrhují i francouzští architekti

Společnost Jet Capsule aktuálně hledá investora, který by zaplatil náklady na vývoj a výrobu prvního prototypu. Koncová cena při sériové výrobě by se poté měla pohybovat okolo 200 tisíc dolarů, tedy zhruba 4,6 milionu korun.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Jet Capsule

  • Zdroj fotografií: Jet Capsule

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Karikatura zachycující cara Mikuláše II. a Theodora Roosevelta, který apeluje ve věci krutého zacházení s ruskými Židy. (ilustrace: Wikimedia Commons, Emil Flohri, CC0)

Historie

Skalňák andský je národním ptákem Peru. Tok je pro samce tohoto druhu tak náročný, že se nijak nepodílí na výchově potomstva. Všechnu energii totiž spotřebují na získání partnerky. (foto: Wikimedia Commons, Ricardo SánchezCC BY 2.0)

Příroda

Prokletí smrti

žena z Lemb | Royal Scottish Museum

Ačkoliv tzv. žena z Lemb vznikla již okolo roku 3500 př. n. l., archeologové ji objevili až v roce 1878 na Kypru. Podle legendy skončila každá rodina, která ji vlastnila, rozervána smrtí. Rod prvních majitelů zcela vymřel po šesti letech od získání sošky. Poté skulpturu koupil Ivor Menucci – a jeho příbuzné postihla zkáza za pouhé čtyři roky. Když si pak smrt začala přicházet i pro další vlastníky, padlo moudré rozhodnutí svěřit artefakt do sbírek Royal Scottish Museum. (foto: Wikimedia Commons, Héctor OchoaCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti
Vesmír
Věda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907