Po 30 letech poprvé ve sprše: Žena překonala svou fobii z vody díky hypnóze

30.08.2016 - Zuzana Rychlá

Je až k neuvěření, že se Donna McMahon nesprchovala celých 30 let. Pětatřicetiletá Američanka trpěla od svých pěti let fobií z vody


Reklama

Za Donninu fobii mohl nešťastný incident z tobogánu. Od té doby ji prý při styku vody s hlavou zachvacovala nezvládnutelná panika. Pouhé mytí vlasů jí tak trvalo hodiny a mýt se mohla pouze v nízké vaničce. Strach Donně nedovoloval ani návštěvu koupaliště nebo pláže. Pomohla ji až léčba hypnózou.

TIP: Dvanáct let se nesprchuje: Před zápachem ho chrání hodné bakterie

Kuriózní na celém příběhu je skutečnost, že 30 let trvající úzkosti se Donna zbavila během pouhé hodiny hypnoterapie. „Nikdy bych nevěřila, že má letitá noční můra může zmizet tak snadno,“ prohlásila Donna po zvládnutí své fobie. Nyní se chce věnovat pomoci podobně postiženým lidem.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia, Mirror Online

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Krom případu Kathleen Grundyové vyšetřovala policie také úmrtí 27 dalších pacientů Harolda Shipmana, z nichž někteří také „změnili“ závěť v lékařův prospěch.

Zajímavosti

Dron Zephyr S při letních testech

Věda

Azincourt: Nedisciplinovaní rytíři

Psal se rok 1415 a schylovalo se k jedné z nejdůležitějších bitev stoleté války, ke které mělo dojít u severofrancouzského Azincourtu. Anglické vojsko se tehdy vylodilo na pobřeží a čekalo na rozhodný boj. Odhadem 6 000 až 9 000 vojáků zápolilo s vyčerpáním, zato Francouzi šli do boje se vší vervou. Byla to obrovská armáda, která prý mohla čítat až 36 000 mužů. K vidění zde byla krásná brnění. Silní koně. Jedno jim ale chybělo. Disciplína.

Když boj začal, dostávali se francouzští jezdci jen těžko k nepříteli. Urozencům navíc šlo spíše o ukázku osobní statečnosti a kopyta těžkých koní se navíc nořila hluboko do bláta, které vytvořily deště z předcházející noci. Angličané měli nádavkem jednu obrovskou výhodu, a totiž dlouhé luky, i když jejich role asi nebyla tak dominantní, jak se kdysi tvrdilo. Rozhodně však dokázaly vystřelit stovky vraždících nástrojů za minutu a francouzská převaha se proto rychle zmenšovala. Země galského kohouta nakonec utržila drtivou porážku a přišla o výkvět svého rytířstva. Zatímco na anglické straně prý padlo 15 rytířů, Francouzi jich ztratili kolem 5 000. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Dostane-li se planetka do Kirkwoodovy mezery, vytlačí ji odtud působení gravitační síly Jupitera.

Vesmír
Revue

Puklinový kaňon nazvaný Subway (podzemka) patří k nejvyhlášenějším místům Národního parku Zion.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907