Pod bílou peřinou: Moskva zažívá rekordní sněhovou nadílku

28.01.2019 - Zuzana Rychlá


Reklama

Největší sněhovou nadílku za posledních 50 let zažila ruská metropole v letech 1956 a 1994. Letošní zima si ale s rekordními zápisy v ničem nezadá. Ruští meteorologové hlásí, že aktuálně ve sledovaných oblastech je sněhová pokrývka jen o centimetr nižší než v rekordních letech 1956 a 1994.

TIP: Pod rekordní peřinou: 5 největších sněhových bouří historie

Za posledních 24 hodin v Moskvě napadlo přes 10 centimetrů sněhu a výška sněhové pokrývky tak dosahuje okolo 44 centimetrů. Dlouhodobá norma pro toto roční období je přitom okolo 30 centimetrů. Nejvíce sněhu je v oblasti Pavlovsky Posad, kde aktuálně leží 56 centimetrů sněhu. Čtvrtstoletí starý rekord může padnout již během dneška. Předpověď pro ruskou metropoli totiž hlásí další sněžení.

Reklama

  • Zdroj textu:

    RBC TV

  • Zdroj fotografií: TASS

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907