Pod bílou peřinou: Moskva zažívá rekordní sněhovou nadílku

28.01.2019 - Zuzana Rychlá


Reklama

Největší sněhovou nadílku za posledních 50 let zažila ruská metropole v letech 1956 a 1994. Letošní zima si ale s rekordními zápisy v ničem nezadá. Ruští meteorologové hlásí, že aktuálně ve sledovaných oblastech je sněhová pokrývka jen o centimetr nižší než v rekordních letech 1956 a 1994.

TIP: Pod rekordní peřinou: 5 největších sněhových bouří historie

Za posledních 24 hodin v Moskvě napadlo přes 10 centimetrů sněhu a výška sněhové pokrývky tak dosahuje okolo 44 centimetrů. Dlouhodobá norma pro toto roční období je přitom okolo 30 centimetrů. Nejvíce sněhu je v oblasti Pavlovsky Posad, kde aktuálně leží 56 centimetrů sněhu. Čtvrtstoletí starý rekord může padnout již během dneška. Předpověď pro ruskou metropoli totiž hlásí další sněžení.

Reklama

  • Zdroj textu:

    RBC TV

  • Zdroj fotografií: TASSDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fosilie ptakoještěra Balaenognathus maeuseri byla nalezena v německém lomu a byla popsána paleontology z Anglie, Německa a Mexika. (ilustrace: University of Portsmouth, Megan JacobsCC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Ratibořický zámek pravděpodobně zažil nejedno dostaveníčko paní kněžny s Metternichem… (Wikimedia Commons, KozuchCC BY-SA 3.0 + Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Roztavená láva stéká z ostrova Havaj do Tichého oceánu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jak by asi vypadala obloha na planetě uvnitř kulové hvězdokupy? (ilustrace: Shutterstock)

Vesmír

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907