Potrhlý milionář čelí obvinění z krádeže zboží za necelých sedm tisíc

07.05.2019 - Vilém Koubek

Muž, který si koupil ostrov v přepočtu za 181 milionů korun, čelí obvinění z krádeže zboží za necelých sedm tisíc

<p>Andrew Lippi, který si za 8 milionů dolarů koupil ostrov nedaleko floridského Key Westu, byl zatčen v supermarketu Kmart za opakované krádeže zboží v hodnotě asi tří set dolarů.</p>

Andrew Lippi, který si za 8 milionů dolarů koupil ostrov nedaleko floridského Key Westu, byl zatčen v supermarketu Kmart za opakované krádeže zboží v hodnotě asi tří set dolarů.


Reklama

Milionář Andrew Lippi si koncem dubna koupil od floridského města Key West ostrov Thompson Island v přepočtu za 181 milionů korun. Pozornost na sebe však upoutal mnohem obyčejnějším činem – krádeží zboží v hodnotě necelých sedmi tisícovek v obchodním domě Kmart.

Ve zmíněném řetězci si pořídil dva kávovary a sadu žárovek, nebyl však se zbožím spokojený, takže ho posléze vrátil. Jenže místo jednoho stroje na kávu byl v krabici basketbalový míč, zatímco ve druhé skončil starý opotřebovaný překapávač a ani žárovky nebyly tytéž. Balení působilo věrohodně, tudíž ho pracovník obchodu nekontroloval a na podvod se přišlo až později. Lippi svůj čin nepopírá, nicméně se nechal slyšet, že na vině je reklamační oddělení, které zanedbalo kontrolu zboží.

TIP: Triky ze staré školy: Seznamte se s pěticí vypečených podvodníků

Bohatých lidí, kteří mají na svědomí, vzhledem ke svému majetku drobné krádeže, je celá řada. Hollywoodská herečka Winona Ryderová v roce 2002 v obchodu v Beverly Hills ukradla oblečení v hodnotě 5 000 dolarů. Herečka Lindsay Lohanová musela jít na veřejně prospěšné práce a speciální kurz poté, co si v roce 2011 z obchodu chtěla odnést bez placení náhrdelník za 2500 dolarů. A známý britský kuchař Antony Worrall Thompson byl v obchodě přistižen při krádeži cibulí, sendviče, sýra a vína.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Start Saturnu V s Apollem 11.

Vesmír

Starší ženy často nepovažují nošení kruhů za nic mimořádného. Za dlouhá léta si na těžkou ozdobu zvykly.

Zajímavosti

Pistole na drony DroneGun MkIII

Věda

Geostacionární komunikační satelit SES-15

Reklama
Historie

Párek supermasivních černých děr před srážkou

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907