Potrhlý milionář čelí obvinění z krádeže zboží za necelých sedm tisíc

07.05.2019 - Vilém Koubek

Muž, který si koupil ostrov v přepočtu za 181 milionů korun, čelí obvinění z krádeže zboží za necelých sedm tisíc

<p>Andrew Lippi, který si za 8 milionů dolarů koupil ostrov nedaleko floridského Key Westu, byl zatčen v supermarketu Kmart za opakované krádeže zboží v hodnotě asi tří set dolarů.</p>

Andrew Lippi, který si za 8 milionů dolarů koupil ostrov nedaleko floridského Key Westu, byl zatčen v supermarketu Kmart za opakované krádeže zboží v hodnotě asi tří set dolarů.


Reklama

Milionář Andrew Lippi si koncem dubna koupil od floridského města Key West ostrov Thompson Island v přepočtu za 181 milionů korun. Pozornost na sebe však upoutal mnohem obyčejnějším činem – krádeží zboží v hodnotě necelých sedmi tisícovek v obchodním domě Kmart.

Ve zmíněném řetězci si pořídil dva kávovary a sadu žárovek, nebyl však se zbožím spokojený, takže ho posléze vrátil. Jenže místo jednoho stroje na kávu byl v krabici basketbalový míč, zatímco ve druhé skončil starý opotřebovaný překapávač a ani žárovky nebyly tytéž. Balení působilo věrohodně, tudíž ho pracovník obchodu nekontroloval a na podvod se přišlo až později. Lippi svůj čin nepopírá, nicméně se nechal slyšet, že na vině je reklamační oddělení, které zanedbalo kontrolu zboží.

TIP: Triky ze staré školy: Seznamte se s pěticí vypečených podvodníků

Bohatých lidí, kteří mají na svědomí, vzhledem ke svému majetku drobné krádeže, je celá řada. Hollywoodská herečka Winona Ryderová v roce 2002 v obchodu v Beverly Hills ukradla oblečení v hodnotě 5 000 dolarů. Herečka Lindsay Lohanová musela jít na veřejně prospěšné práce a speciální kurz poté, co si v roce 2011 z obchodu chtěla odnést bez placení náhrdelník za 2500 dolarů. A známý britský kuchař Antony Worrall Thompson byl v obchodě přistižen při krádeži cibulí, sendviče, sýra a vína.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Každý, kdo na radnici přinese krysí ocas, dostane jeden cent!

Historie

Pořádné lepidlo se hodí i chirurgům

Věda

Nobelovu cenu nezískal Einstein za svoji revoluční teorii, ale až v roce 1922 za vysvětlení fotoelektrického jevu

Vesmír
Cestování

Příslušníci regimentu RAF s průzkumným vozidlem Humber, Holandsko 1944.

Válka
Reklama

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907