Protiútok přírody? Orli nemilosrdně útočí na drony těžební společnosti

24.11.2016 - Stanislav Mihulka

Orli klínoocasí sundají průzkumné drony z oblohy jako nic

Maskovaný dron -<p>Těžaři se snažili drony ochránit maskováním za dravce. Nepomohlo to</p>
Maskovaný dron -

Těžaři se snažili drony ochránit maskováním za dravce. Nepomohlo to


Reklama

Orli klínoocasí (Aquila audax) s rozpětím křídel 2,5 metrů jsou největší draví ptáci Austrálie a také jedni z největších orlů na světě. Jsou to neohrožení a chytří lovci, kteří se vrhají na celá stáda velkých klokanů nebo koz, tedy zvířat, která jsou mnohem těžší než oni sami.

Tito orli jsou jediní dravci, o nichž je známo, že záměrně útočí na závěsné kluzáky a paraglidy. Nedávno vyšlo najevo, že také nemilosrdně útočí na drony.

Jihoafrická těžební společnost Gold Fields, která provozuje důl St Ives poblíž Kalgoorlie v Západní Austrálii, nedávno prozradila, že orli klínoocasí v krátké době zlikvidovali celkem 10 dronů, používaných těžaři k mapování terénu a plánování težebních prací.

TIP: Nizozemská policie má nové posily: Vycvičené orly bojující proti dronům

Orlům se během útoků zřejmě nic nestane, ale z dronu po takovém zásahu zůstane jenom šrot. Orli už společnost Gold Fields připravili o více než 100 tisíc dolarů. Podle odborníků orli nejsou hloupí, aby drony považovali za kořist. Prostě si hlídají svá teritoria.

Reklama

  • Zdroj textu:

    IFL Science

  • Zdroj fotografií: Rick Steven

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Zhruba polovina psů v experimentech odmítla záměrně špatnou radu cizího člověka. Jsou v tom lepší než lidské děti, makaci nebo šimpanzi.

Věda

Lady Caroline Lambová byla anglická šlechtična a spisovatelka. Byla milenkou George Gordona Byrona. Jejich vztah je námětem řady děl, například filmu Lady Caroline Lamb z roku 1972.

Historie

Přestože je zde jistá podobnost s párem Jupiter-Saturn, je třeba si uvědomit, že disk kolem hvězdy PDS 70c je asi 500krát větší než prstence Saturnu. 

Vesmír

Britské tanky Challenger 2 stále zůstávají také ve hře s tím, že je bude třeba modernizovat.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907