Průmyslová hexakoptéra Noa vydrží ve vzduchu až hodinu a unese až 20 kg nákladu

01.06.2020 - Stanislav Mihulka

Nová hexakoptéra je opravdový dříč střední váhy pro nejrůznější průmyslové aplikace

<p>Hexakoptéra Acecore Noa s „filmařskou“ výbavou</p>

Hexakoptéra Acecore Noa s „filmařskou“ výbavou


Reklama

Malé komerční kvadrikoptéry dovedou natáčet zajímavá videa a poletovat po okolí, když ale dojde na průmyslové využití, je obvykle třeba mnohem výkonnějších strojů. Právě takový nově nabízí nizozemská společnost Acecore Technologies. Jejich dron Noa může létat až hodinu a unese náklad až o váze 20 kilogramů.

Acecore Noa je hexakoptéra, kterou nese šest rotorů z karbonového vlákna o průměru 71,1 centimetru. Díky důmyslnému designu může tento dron pracovat při teplotách vzduchu až 50 °C. Zároveň je skládací, a je možné ho v případě potřeby snadno rozložit. Skládací jsou i přistávací „nohy“ dronu, které jsou za letu sklopené, aby nepřekážely kamerám či dalším nástrojům.

TIP: Různých dronů už tu bylo hodně. Teď se ale objevil dron s rukama

Pohon dronu mají na starost čtyři nabíjitelné lithiové baterie. Poskytují dostatek energie na to, aby se hexakoptéra bez nákladu udržela ve vzduchu hodinu. Pokud Noa nese relativně lehký náklad, jakým je například kamera, může létat asi 40 minut. Středně těžký náklad do hmotnosti 12 kilogramů unese po dobu 25 minut. Hexakoptéru si teď mohou pořídit filmoví producenti, zeměměřiči, geologové, energetici a podobní uživatelé.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Apollo 1: Požár v kabině

kdy: 27. ledna 1967 |  počet obětí: 3 

Mezi zmíněných osmnáct ztracených životů nepočítáme oběti havárie Apolla 1, zničeného během pozemních příprav. Jednalo se o nácvik předstartovních operací, včetně prověrky nouzového opuštění kabiny: 27. ledna 1967 se posádka chystala v lodi usazené na vrcholu Saturnu IB, vztyčeného na rampě. V důsledku závady na kabeláži však ve velitelské kabině vypukl požár a v atmosféře z čistého kyslíku se rychle šířil. Uvnitř uhořeli tři astronauti – Virgil Grissom, Edward White a Roger Chaffee. Pro další lety byly veškeré hořlavé materiály nahrazeny a změnil se systém otevírání vstupního průlezu. (foto: Wikimedia Commons, Kipp Teague 1 + 2, CC0)

Vesmír

Podle majitele Martina pokrývají stěny a strop hospůdky McGuire's Irish Pub bankovky v hodnotě okolo dvou milionů dolarů.

Revue

Sovětská pěchota v útoku. Operace Bagration přinesla Rudé armádě obrovské územní zisky.

Válka

Farmáři i tovaryši žádali vyšší mzdy. Vrchnost však reagovala represí a omezením platů.

Historie
Zajímavosti

Na tento jediný neuron se ve skutečnosti napojuje asi 4 tisíce nervových vláken

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907