Průmyslová hexakoptéra Noa vydrží ve vzduchu až hodinu a unese až 20 kg nákladu

01.06.2020 - Stanislav Mihulka

Nová hexakoptéra je opravdový dříč střední váhy pro nejrůznější průmyslové aplikace

<p>Hexakoptéra Acecore Noa s „filmařskou“ výbavou</p>

Hexakoptéra Acecore Noa s „filmařskou“ výbavou


Reklama

Malé komerční kvadrikoptéry dovedou natáčet zajímavá videa a poletovat po okolí, když ale dojde na průmyslové využití, je obvykle třeba mnohem výkonnějších strojů. Právě takový nově nabízí nizozemská společnost Acecore Technologies. Jejich dron Noa může létat až hodinu a unese náklad až o váze 20 kilogramů.

Acecore Noa je hexakoptéra, kterou nese šest rotorů z karbonového vlákna o průměru 71,1 centimetru. Díky důmyslnému designu může tento dron pracovat při teplotách vzduchu až 50 °C. Zároveň je skládací, a je možné ho v případě potřeby snadno rozložit. Skládací jsou i přistávací „nohy“ dronu, které jsou za letu sklopené, aby nepřekážely kamerám či dalším nástrojům.

TIP: Různých dronů už tu bylo hodně. Teď se ale objevil dron s rukama

Pohon dronu mají na starost čtyři nabíjitelné lithiové baterie. Poskytují dostatek energie na to, aby se hexakoptéra bez nákladu udržela ve vzduchu hodinu. Pokud Noa nese relativně lehký náklad, jakým je například kamera, může létat asi 40 minut. Středně těžký náklad do hmotnosti 12 kilogramů unese po dobu 25 minut. Hexakoptéru si teď mohou pořídit filmoví producenti, zeměměřiči, geologové, energetici a podobní uživatelé.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Státy většinou neposkytují příliš informací o zvláštních jednotkách

Válka

Praha v 19. století. V roce 1869 už měla 158 tisíc obyvatel, tedy asi dvakrát více než Brno.

Historie
Věda

Sonda Al Amal je 2,37 metru široká, na délku měří 2,9 metru a váží zhruba 1 500 kilogramů. Její základ tvoří trojice vědeckých přístrojů: multispektrální kameroa EXI (Emirates eXploration Imager), infračervený spektrograf EMIRS (Emirates Mars Infrared Spectrometer) a ultrafialový spektrograf EMUS (Emirates Mars Ultraviolet Spectrometer).

Vesmír

Enzymatická výbava trávicí soustavy zavíječe voskového (Galleria mellonella) umožňuje jeho housenkám trávení včelího vosku – po chemické stránce komplikované a těžko odbouratelné struktury.

Zajímavosti

Monumentální křesťanský chrám, v němž byli korunováni byzantští císařové, se změnil v mešitu po dobytí Konstantinopole (dnešního Istanbulu) osmanskými vojsky v roce 1453. Nyní patří k nejnavštěvovanějším památkám Turecka. 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907