Rekordní porce střepů: Největší skleněnou plastiku rozbily hrající si děti

21.07.2020 - Zuzana Rychlá


Reklama

Šanghajské Muzeum skla se až donedávna pyšnilo největší skulpturou z foukaného skla. Dílo španělského skláře Miguela Arribase se ale „podařilo“ poničit hrajícím si dětem. Popelčin zámek, jak se dílo nazývá, byl vytvořen ze 30 tisíc jednotlivých částí, špičky jeho věží byly zdobeny 24karátovým zlatem a dohromady vážil přes 60 kilogramů. Jeho cena byla odhadována na 450 tisíc čínských jüanů (zhruba 1,5 milionu korun).

TIP: Vystavené umělecké dílo za 120 000 dolarů snědl jiný umělec

Skulpturu vytvořil Miguel Arribas a v roce 2006 ji věnoval muzeu jako dárek k pátému výročí založení instituce. Muzeum uvedlo, že se již se sklářem spojilo kvůli opravě poničeného díla. Kvůli cestovním omezením v době koronavirové pandemie však španělský sklář nemohl do Šanghaje přicestovat. Rodiče se dle muzea za incident omluvili a jsou připraveni nahradit veškeré škody.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Oddity Central

  • Zdroj fotografií: Šanghajské Muzeum sklaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Krkavec přichází ke kohoutovi bažanta obecného (Phasianus colchicus), který se nečekaně objevil nedaleko újedi. Kohout překvapivě podniká jako první výpad proti krkavci. (foto: Karel Svašek - se souhlasem k publikování)

Příroda

Raketoplán Challenger během startu 28. ledna 1986. Jen o pár sekund později došlo k fatálnímu selhání, které vedlo ke zkáze a rozpadu celého stroje. (foto: Wikimedia Commons, NASA, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907