Rekordní výdrž: Multikoptéra HYBRiX.20 uletí bez přestávky 280 minut

29.12.2017 - Stanislav Mihulka

Dron s hybridním pohonem láme rekordy

HYBRiX.20 - Hybridní kvadrikoptéra s rekordní výdrží HYBRiX.20
HYBRiX.20 - Hybridní kvadrikoptéra s rekordní výdrží HYBRiX.20

Reklama

Technologie dronů jsou den ode dne lepší. Zlepšuje se i jejich výdrž pokud jde o čas, po který se udrží ve vzduchu. S novým rekordem se nedávno pochlubil výrobce dronů Quaternium.

Jejich hybridní multikoptéra HYBRiX.20 se udrží ve vzduchu 4 hodiny a 40 minut. Pro multikoptéry s vlastním pohonem je to momentálně světový rekord. Většina běžně dostupných multikoptér přitom vydrží létat tak asi 25 až 30 minut.

TIP: Autonomní dron žije ve stáji a samostatně sleduje plodiny během sezóny

Klíčem k úspěchu dronu HYBRiX.20 je nepochybně jeho hybridní pohon. Pohání ho jak elektřina, tak i benzín. Drony s tak velkou výdrží ve vzduchu by se mohly uplatnit v řadě různých aplikací, od nenápadných průzkumných misí, přes monitorování plantáží, až po inspekci nejrůznějších technických zařízení a infrastruktury.

 

 

  • Zdroj textu:

    Quaternium

  • Zdroj fotografií: Quaternium

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V roce 1997 vyšla studie tvrdící, že očkování způsobuje autismus, a její závěry rezonují na internetu dodnes.

Zajímavosti

Chytré toalety by mohly zvýšit naši připravenost na budoucí epidemie.

Věda
Revue

Velmi těsná dvojice trpaslíků J2322+0509

Vesmír

Napoleon ruské revoluce

Alexandr Fjodorovič Kerenskij

Právník Alexandr Fjodorovič Kerenskij byl před válkou jako poslanec v Dumě dobře známou osobností. Po březnové revoluci působil ve vlivném petrohradském sovětu, dosáhl funkce ministra spravedlnosti a posléze se realizoval jako ministr války a námořnictva. Kerenskij se snažil vrátit ruskou armádu do války, letní ofenzíva roku 1917, jejíž součástí byl i útok u Zborova, však selhala. V Rusku stále sílili bolševici a volání po míru bez anexí a kontribucí.

Kerenskij se po bolševické revoluci pokusil zvrátit situaci, nebyl však úspěšný a následně uprchl do Anglie a Francie. Nevzdal se veřejného života a publikoval, ale do Ruska se nikdy nevrátil. Zemřel ve Spojených státech.

Historie

Výrazné barvy nemají mandrilové jen v obličeji, ale rovněž na zadku, kde pravděpodobně slouží pro snadnější pohyb skupiny v husté vegetaci.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907