Reklama


Roboti v roce 2030 připraví o práci možná až 800 milionů lidí

01.12.2017 - Stanislav Mihulka

Manuálně pracující lidé v zemědělství by si měli hledat jinou obživu - během příští dekády je nahradí roboti

Robot - Nahradí nás v zaměstnání roboti?
Robot - Nahradí nás v zaměstnání roboti?

Reklama

Není to tak dlouho, co většina Američanů pracovala na farmách. V dnešní době jich pracuje na farmách méně než 2 procenta, protože práci dříve vyhrazenou lidem zastanou technologie. A podle všeho tento ani zdaleka nekončí.

TIP: Inteligentní roboti budoucnosti nás neohrozí na životě, ale v zaměstnání

Podle nové studie přijde do roku 2030 kvůli postupující automatizaci o práci jedna třetina pracujících v USA, což představuje asi 73 milionů lidí. Na celém světě to pak bude až 800 milionů lidí. Nejvíce ohrožené jsou přitom profese v těch nejbohatších zemích, které si mohou dovolit zavádět roboty. Na druhou stranu ale, i roboty musí někdy stavět, kontrolovat a opravovat. 

  • Zdroj textu: IFL Science, Axios
  • Zdroj fotografií: CC0 Creative Commons

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Mrazivá katastrofa  

O konci dinosaurů a jejich současníků po dopadu obří planetky na Zemi máme již mnoho důkazů. Také loni spatřilo světlo světa několik vědeckých prací, jež se zajímavému fenoménu věnují. S využitím zpřesněných počítačových modelů pro množství vyvržené hmoty po nárazu tělesa a následný vývoj klimatu vědci například zjistili, že se průměrná globální teplota snížila o neuvěřitelných 26 °C, a to na 3–16 let. Teplomilní dinosauři a mnozí jejich pozemští souputníci tak jednoduše nemohli přežít. Do atmosféry se také dostalo ohromné množství plynů – podle zatím nejpřesnějších odhadů asi 325 gigatun síry a 425 gigatun oxidu uhličitého – a celkově měla exploze energii výbuchu 300 milionů atomových bomb. Saze a prach pak zatemnily oblohu na celé měsíce či roky.

Zajímavosti

Dnešní trendy odkazují k praktičnosti a minimalismu ve zdobení

Historie
Vesmír

Nově nalezený chameleon z Madagaskaru

Věda

Kopytníky patří mezi nejproslulejší léčiva středověku. Celá rostlina kořeněně voní a její chuť se podobá pepři či zázvoru.

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907