Rok práce a 700 tisíc kostiček: Čínský nadšenec postavil z Lega repliku Zakázaného města

28.06.2021 - Martin Reichman


Reklama

Sám sebe považuje Li Č'-ning za oddaného fanouška stavebnice Lego. Uznává ale, že jej přátelé mají spíše za „lego-maniaka“. Oblíbené stavebnici propadl před 13 lety a od té doby nashromáždil okolo 100 milionů stavebnicových dílků. V minulosti z něj postavil například repliky katedrály Notre Dame, Westminsterského paláce nebo futuristické televizní věže z čínského Kantonu.

TIP: Co skrývá Zakázané město: Poznejte zapovězené sídlo synů nebes

Jeho nejnovějším počinem je stavba neméně slavná – Li Č'-ning se tentokrát pustil do repliky Zakázaného města. Na svůj čtyři metry dlouhý a 2,4 metru široký model spotřeboval 700 tisíc stavebnicových dílků a jejich složení si vyžádalo rok usilovné práce. Jeho verze proslulého palácového komplexu zahrnuje všechny důležité části, včetně ikonické Meridianské brány, 70 samostatných paláců a 9 tisíc domů. Li Č'-ning přitom nepoužíval žádné speciální díly, vše je postavené výhradně ze standardních stavebnicových dílků.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907