Ruská babička tvoří veselé mozaiky z plastových víček

22.03.2020 - Zuzana Rychlá


Reklama

Plastové uzávěry od PET lahví mají všestranné využití, zatímco v tuzemsku byla víčka ještě nedávno populárním nástrojem podivné charity, jinde nacházejí využití v umění. Dokladem je například ruská důchodkyně Nina Krinitsina, která s jejich pomocí tvoří originální umělecké mozaiky.

TIP: Chudí Indonésané mohou za lékařkou péči platit odpadem

Amatérská umělkyně z vesnice Makarje, sbírá víčka kde se dá – část dostane od sousedů, část sesbírá na nedaleké skládce. Z barevných uzávěrů poté tvoří mozaiky, přičemž na některé jich spotřebuje až okolo tisícovky. Většina uměleckých děl zachycuje postavy ze sovětských karikatur a výjevy ruského folkloru. Nina a její díla se už stačily stát místní turistickou atrakcí a její portfolio čítá okolo tří desítek veselých obrazů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    ProGorod

  • Zdroj fotografií: YouTube



Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Krkavec přichází ke kohoutovi bažanta obecného (Phasianus colchicus), který se nečekaně objevil nedaleko újedi. Kohout překvapivě podniká jako první výpad proti krkavci. (foto: Karel Svašek - se souhlasem k publikování)

Příroda

Raketoplán Challenger během startu 28. ledna 1986. Jen o pár sekund později došlo k fatálnímu selhání, které vedlo ke zkáze a rozpadu celého stroje. (foto: Wikimedia Commons, NASA, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907