Ruská babička tvoří veselé mozaiky z plastových víček

22.03.2020 - Zuzana Rychlá


Reklama

Plastové uzávěry od PET lahví mají všestranné využití, zatímco v tuzemsku byla víčka ještě nedávno populárním nástrojem podivné charity, jinde nacházejí využití v umění. Dokladem je například ruská důchodkyně Nina Krinitsina, která s jejich pomocí tvoří originální umělecké mozaiky.

TIP: Chudí Indonésané mohou za lékařkou péči platit odpadem

Amatérská umělkyně z vesnice Makarje, sbírá víčka kde se dá – část dostane od sousedů, část sesbírá na nedaleké skládce. Z barevných uzávěrů poté tvoří mozaiky, přičemž na některé jich spotřebuje až okolo tisícovky. Většina uměleckých děl zachycuje postavy ze sovětských karikatur a výjevy ruského folkloru. Nina a její díla se už stačily stát místní turistickou atrakcí a její portfolio čítá okolo tří desítek veselých obrazů.

  • Zdroj textu:

    ProGorod

  • Zdroj fotografií: YouTube

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V minulosti byly zaznamenány i případy, kdy matka dokázala zachránit svému dítěti život právě díky onomu nedefinovatelnému pocitu, který jí našeptával, že se dítě ocitlo v ohrožení. 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907