Ruští farmáři nasadili krávám brýle pro virtuální realitu

25.01.2020 - Vilém Koubek

Ruští farmáři nasadili krávám brýle pro virtuální realitu. Výsledkem se stal klidnější a také produktivnější dobytek


Reklama

Chovatelé na farmě v Krasnogorsku severozápadně od Moskvy přistoupili po poradě s veterináři a odborníky na virtuální realitu k experimentu, který měl chovaný dobytek přenést z bezútěšné podzimní ruské krajiny na sluncem zalitá letní pole. Simulovaná tráva byla zelenější a nebe modřejší, krávy si nicméně falešnosti nevšímaly a podle výsledků si test velmi užily.

TIP: Mluvící kuřata: Slunce, seno, jahody na britské drůbeží farmě

Pozorovatelé dokonce u dobytka zaznamenali pokles úzkostí a celková nálada ve stádě se zlepšila. Nic tedy nebrání druhé fázi pokusů, při níž se zjistí, zda má virtuální realita vliv také na množství nadojeného mléka. 

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Krkavec přichází ke kohoutovi bažanta obecného (Phasianus colchicus), který se nečekaně objevil nedaleko újedi. Kohout překvapivě podniká jako první výpad proti krkavci. (foto: Karel Svašek - se souhlasem k publikování)

Příroda

Raketoplán Challenger během startu 28. ledna 1986. Jen o pár sekund později došlo k fatálnímu selhání, které vedlo ke zkáze a rozpadu celého stroje. (foto: Wikimedia Commons, NASA, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907