Ruští farmáři nasadili krávám brýle pro virtuální realitu

25.01.2020 - Vilém Koubek

Ruští farmáři nasadili krávám brýle pro virtuální realitu. Výsledkem se stal klidnější a také produktivnější dobytek


Reklama

Chovatelé na farmě v Krasnogorsku severozápadně od Moskvy přistoupili po poradě s veterináři a odborníky na virtuální realitu k experimentu, který měl chovaný dobytek přenést z bezútěšné podzimní ruské krajiny na sluncem zalitá letní pole. Simulovaná tráva byla zelenější a nebe modřejší, krávy si nicméně falešnosti nevšímaly a podle výsledků si test velmi užily.

TIP: Mluvící kuřata: Slunce, seno, jahody na britské drůbeží farmě

Pozorovatelé dokonce u dobytka zaznamenali pokles úzkostí a celková nálada ve stádě se zlepšila. Nic tedy nebrání druhé fázi pokusů, při níž se zjistí, zda má virtuální realita vliv také na množství nadojeného mléka. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Lebka dítěte hominida Homo antecessor.

Věda

K chrámu Proroka Eliáše se sbíhají hlavní ulice historického centra Jaroslavle. Centrum města je od roku 2005 součástí seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Zajímavosti
Zajímavosti

Šest cubesatových jednotek vytvoří formaci na ploše o velikosti zhruba 10 kilometrů. Společně mají pracovat jako velký a výkonný radioteleskop.

Vesmír

Přes neohrabanost a poruchovost dokázaly francouzské tanky pěchotu podpořit, ale spíše než jejich vlastní kvalita k tomu přispívalo promyšlené nasazení.

Válka

Rohy samců jsou výrazně delší a masivnější.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907