Mluvící kuřata: Slunce, seno, jahody na britské drůbeží farmě

15.03.2016 - Martin Reichman


Reklama

Podobně jako Šimon Plánička v JZD Hoštice, i vědci z belgické univerzity v Lovani jsou přesvědčeni, že kulturní prostředí má zásadní vliv na život hospodářských zvířat. Zatímco filmový hrdina Troškovy komedie zvyšoval dojivost krav pomocí hudby, farma nedaleko Chesterfieldu jde na věc z opačného konce – přes mikrofony umístěné v chovných halách zaznamenávají farmáři zvuky vydávané drůbeží. Z nich pak dokáží rozpoznat, zda mají kuřata hlad, je jim zima nebo naopak příliš teplo. Farmářský software pro analýzu drůbežích zvuků prý dokáže rozpoznat až 11 různých sdělení.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Velryby se potápějí za potravou a z hlubin stoupají zpět, pouze když se potřebují nadechnout. U hladiny pak vypouštějí výměšky bohaté na železo a dusík, jež slouží fytoplanktonu k růstu. 

Zajímavosti

Zmrzlý skřivan ze severovýchodní Sibiře

Věda

Šílený Mike s raketou na parní pohon

Vesmír

 Rozbíjení zvonů v rámci jejich rekvizice, Čechy 1915

 

Válka

Dvojbarevné oko

Sibiřský husky se pyšní zářivýma modrýma nebo hnědýma očima, přičemž se občas stává, že každé oko má jinou barvu. Dokonce dochází i ke křížení přímo v jednom oku, kdy je část modrá a zbytek hnědý. Psi jsou částečně barvoslepí a vidí některé odstíny žluté a modré. Ostatní barvy se jim jeví jako odstíny šedi.  

Zajímavosti

Brusinky s citrusy fungují jako účinná dezinfekce

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907