Start čínské Šen-čou 6

- Martin Reichman

Start vesmírné lodi Šen-čou 6 z kosmodromu Ťiou-čchüan.
Start vesmírné lodi Šen-čou 6 z kosmodromu Ťiou-čchüan.
12 . 10 . 2005

Reklama

12. října 2005 vyslala Čína z kosmodromu Ťiou-čchüan svou druhou pilotovanou vesmírnou loď Šen-čou 6. Tchajkonauti Fej Ťün-lung a Nie Chaj-šeng strávili ve vesmíru pět dní a za tuto dobu 76× obletěli planetu.

Šen-čou 6 (česky Božská loď 6) byla druhým pilotovaným letem Čínské lidové republiky, uskutečněným v roce 2005. Posádka otestovala nové skafandry a prováděla vědecké experimenty. Přesná činnost posádky byla utajena.

Návratový modul přistál v oblasti Vnitřního Mongolska (v severovýchodní Číně) ve stejném místě jako posádka předchozího letu Šen-čou 5 a dalších bezpilotních letů. Orbitální modul pokračoval v samostatném letu na oběžné dráze.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Wikipedia, chinaspacereport.com

  • Zdroj fotografií: chinaspacereport.com

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

V tradiční koridě jsou přesně určené nástroje, které má matador k dispozici. V první fázi se používají kopí varas a pláštěnka capote, v další pak barevné tyče s háky banderillas. V závěrečné části přichází ke slovu muleta, meč espada či dýka puntilla.

Historie

Expert ochrany přírody připravuje sterilizační šipky pro hrochy v Kolumbii

Věda

Hladina kyslíku v atmosféře podstatně vzrostla, až když před 2,5 miliardami let na Zemi konečně poklesla intenzita „deště meteoritů“.

Vesmír

Tato stíhačka Ki-43 se dochovala v leteckém muzeu v americké Pimě.

Válka
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907