Šupinou proti ploutvi: V Sydney se budou soudit dvě mořské panny

24.10.2016 - Zuzana Rychlá

Instruktorka plavání Eve White a dáma, která si říká Lizmania, se v Sydney přou o to, která bude používat přezdívku The Bondi Mermaid. Obě dámy se totiž věnují tomu, že se na pláži vydávají za mořské panny

Mořské panny: Eve White a Lizmania (vpravo) -<p>Když se v Sydney panny poperou, tak jenom ploutví, a nebo šupinou…</p>
Mořské panny: Eve White a Lizmania (vpravo) -

Když se v Sydney panny poperou, tak jenom ploutví, a nebo šupinou…


Reklama

Mořská panna Eve White se svému řemeslu věnuje již 20 let. Nyní ale musí čelit nové konkurenci. Z Filipín na slavnou sydneyskou pláž připlula Lizmania a s ní i zástup právníků. Lizmania si zaregistrovala volnou ochrannou známku pro označení „The Bondi Mermaid“, které léta používala právě Eve White.

Kuriózní spor má svůj pochopitelný důvod – kromě povalování na pláži je řemeslo mořských panen spojeno i s výnosným prodejem turistických suvenýrů. Obě dámy se shodnou na tom, že na pláži je místo pouze pro jednu mořskou pannu a „originál“ tak může být jen jeden. O tom, která to nakonec bude, tak zřejmě rozhodne až světský soud.

Reklama

  • Zdroj textu:

    The Telegraph, Profimedia

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907