Takhle by mohla vypadat hopsající sonda, která prozkoumá Neptunův měsíc

18.05.2016 - Martin Reichman


Reklama

Triton je největším z měsíců planety Neptun. Je dokonce větší než Pluto a se svým průměrem přes 2 700 kilometrů je sedmým největším měsícem naší Sluneční soustavy. Triton je unikátní v mnoha ohledech, vůbec nejzajímavějším je pro vědce ale skutečnost, že jde s velkou pravděpodobností o objekt, který pochází z Kuiperova pásu.

Skákající sonda

Od Země jej ale dělí obrovská vzdálenost a jedinou sondou, která jej alespoň částečně zkoumala, byla před dlouhými 27 lety sonda Voyager 2. Na obzoru se ale možná rýsuje nový projekt – NASA by k Tritonu ráda vyslala přistávací sondu.

Nemá jít ale o lecjakou sondu – NASA uvažuje o hopsající sondě, která by se po Tritonu pohybovala pomocí až kilometr vysokých a pět kilometrů dlouhých skoků. Palivo pro svůj pohon by si přitom sonda Triton Hopper sama vyráběla z ledu sebraného z povrchu Tritonu.

  • Zdroj textu:

    nasa.gov

  • Zdroj fotografií: NASA 360

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Tolkienovi vydělaly jeho knihy tolik peněz, že litoval, že neodešel do důchodu dříve. Kvůli své slávě se navíc musel nechat vyškrtnout z telefonního seznamu.

Zajímavosti

Mozkové čipy přeloží mozkové vlny do srozumitelného textu

Věda

Do řeky, která v belgické zoo protéká výběhem rodinky orangutanů, umožnili přístup vydrám.

Revue

Současná astronomie nahlíží na Plejády jako na otevřenou hvězdokupu vzdálenou zhruba 445 světelných let, jejíž členky vznikly z jednoho prachoplynného mezihvězdného mračna asi před 110 miliony roky. 

Vesmír

Svatý Jiří byl podle křesťanské hagiografie římský voják pocházející z Anatolie, dnešního Turecka. Jeho nejslavnější zápas s drakem se měl odehrát u města Kyrény v Libyi.

Historie

Britské motorové čluny na hlídce v roce 1940.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907