Tohle jsou Renovi: Čínská megarodina strčí do kapsy i Hujerovy

12.02.2017 - Zuzana Rychlá


Reklama

Oslavy nového roku jsou v Číně tradičně spojeny s návštěvou rodiny. Letošní sešlost Renových byla ale v mnohém jiná. Jeden z členů rodiny Renových, Tuanjie, totiž nedávno dokončil genealogický výzkum mapující kořeny rodu. Podařilo se mu vysledovat okolo dvou tisíc žijících příbuzných pocházejících z vesnice Š'-še. Kořeny rodu Renových zde sahají osm století do minulosti. U příležitosti oslav nového lunárního roku tak Tuanjie zorganizoval velkolepé rodinné setkání, na které dorazilo více než 500 příbuzných ze všech koutů Číny. Výsledkem je dost možná největší rodinná fotografie všech dob.

Reklama

  • Zdroj textu:

    BBC

  • Zdroj fotografií: ShutterstockDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Krkavec přichází ke kohoutovi bažanta obecného (Phasianus colchicus), který se nečekaně objevil nedaleko újedi. Kohout překvapivě podniká jako první výpad proti krkavci. (foto: Karel Svašek - se souhlasem k publikování)

Příroda

Raketoplán Challenger během startu 28. ledna 1986. Jen o pár sekund později došlo k fatálnímu selhání, které vedlo ke zkáze a rozpadu celého stroje. (foto: Wikimedia Commons, NASA, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907