Třicet let starý dokument odhaluje tajemství farmy ležící uprostřed dálnice

29.06.2016 - Martin Reichman

Anglickým řidičům mířícím z hrabství Yorkshire do Lancashire se nabízí bizarní pohled – uprostřed dálnice zde stojí 300 let stará farma


Reklama

Dálnice M62 patří mezi důležité dopravní tepny Anglie. Vine se ze západu na východ a spojuje Liverpool na západním pobřeží s Machesterem, Leedsem a Hullem na východě. Přibližně uprostřed cesty mezi Machesterem a Leedsem se řidičům nabízí bizarní pohled – uprostřed dálnice zde stojí zemědělská farma.

Farma uprostřed dálnice

Nejen mezi řidiči panovala po dlouhá léta pověra, že farma uprostřed dálnice je výsledkem tvrdohlavosti majitelů, kteří odmítli svůj pozemek prodat a dálnice proto musela jejich farmu obejít. Jak ale odhaluje zapomenutý televizní dokument, pravda je mnohem prostší.

Farma Stott Hall má za sebou skutečně předlouhou historii. Na svém místě stojí nejméně od první poloviny 18. století. V roce 1934 koupil farmu i s okolními pozemky pan Wild a po jeho smrti na ní hospodařil jeho syn Ken s manželkou Beth. Když v roce 1960 započala výstavba dálnice, počítalo se s výkupem pozemků rodiny Wildových. Geologický průzkum ale odhalil, že místo pod farmou je velmi nestabilní a úprava terénu by byla nepřiměřeně nákladná. Inženýři se proto rozhodli, že kvůli geologické poruše farmu raději obejdou.

TIP: Občanský vzdor v Číně: Svůj dům zbourat nenechám!

Dálnice byla dokončena v roce 1976 a manželé Wildovi na ní ještě dalších třicet let hospodařili. V roce 2004 Ken Wild zemřel a vdova farmu prodala novým zájemcům. Ti si bydlení na „samotě“ pochvalují, na nepřetržitý hluk projíždějících aut si ale ani po více než 10 letech zvyknout nedokázali.

  • Zdroj textu:

    BBC, The Sun

  • Zdroj fotografií: Wikipedia, Google Maps

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Lebka dítěte hominida Homo antecessor.

Věda

K chrámu Proroka Eliáše se sbíhají hlavní ulice historického centra Jaroslavle. Centrum města je od roku 2005 součástí seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Zajímavosti
Zajímavosti

Šest cubesatových jednotek vytvoří formaci na ploše o velikosti zhruba 10 kilometrů. Společně mají pracovat jako velký a výkonný radioteleskop.

Vesmír

Přes neohrabanost a poruchovost dokázaly francouzské tanky pěchotu podpořit, ale spíše než jejich vlastní kvalita k tomu přispívalo promyšlené nasazení.

Válka

Rohy samců jsou výrazně delší a masivnější.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907