Turecká univerzita nabízí kurzy ufologie a mimozemské diplomacie

12.12.2017 - Martin Reichman

Zatímco Česku vládne Vysoká škola života, Turecko se nově jeví jako země zaslíbená pro amatérské ufology a milovníky konspiračních teorií

Dokument Majestic-12 označila americká FBI za podvrh
Dokument Majestic-12 označila americká FBI za podvrh

Reklama

Turecká univerzita Akdeniz, sídlící v provincii Antalya, do svých osnov zahrnula nový kurz s názvem „Ufologie a exopolitika“. Účelem kurzu má být příprava studentů na možnost mimozemského kontaktu. Kurz se zaměří nejen na praktické přípravy a galaktickou diplomacii, ale také na údajné zakrývání historie spojené s mimozemským kontaktem. 

Podle univerzitního lektora Erhana Kolbaşiho a zástupce společnosti Sirius UFO Space Sciences Research Center se sídlem v Istanbulu, se kontakt s mimozemskou civilizací uskuteční v příštích 10 až 15 letech. Lektor je také přesvědčený, že mimozemšťané již Zemi navštívili. Dokladem jsou podle něj mikročipy, kabely s optickým vláknem a zařízení pro noční vidění, které podle Kolbaşiho byly vyvinuty na základě zpravodajských informací soustředěných z míst havárií mimozemšťanů

Turecký lektor má jasno i v otázkách falšování důkazů a vládních spiknutí. Za vším podle něj stojí skupina, známá jako MJ-12 (Majestic-12). Tuto tajnou organizaci podle Kolbaşiho založil někdejší prezident Truman, aby řešila případy mimozemských kontaktů a jejich skrývání před veřejností.

Skupinou Majestic-12 se opravdu ve vší vážnosti zabývala v 80. letech i americká FBI. Vyšetřování Federálního úřadu z roku 1988 ovšem konstatovalo, že dokumenty, které mají dokazovat vládní utajování mimozemských technologií před veřejností, jsou bohapustý podvrh a že žádný vládní projekt s tímto názvem nikdy neexistoval.

Akdeniz University přitom není žádným obskurním projektem. Škola, která funguje již přes tři desítky let, se může pochlubit například první úspěšnou transplantací obličeje v Turecku. Je také členem Evropské univerzitní asociace a podílí se na mezinárodních projektech Leonardo nebo Erasmus.


Exopolitika v Česku

Snaha o prosazení mimozemské diplomacie a exopolitiky jako vědecké disciplíny ovšem není neznámou ani u nás. Český klub skeptiků Sisyfos udělil v roce 2015 stříbrný Bludný balvan v kategorii družstev akademikům z Katedry politologie Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze za diplomovou práci na téma „Exopolitika a problém bezpečnosti v 21. století“.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Hürriyet Daily News, vault.fbi.gov, sysifos.cz

  • Zdroj fotografií: Shutterstock, vault.fbi.gov

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Inspektor Izraelského památkového úřadu s objeveným mečem.

Věda

Tropické cyklóny dostávaly jména už před několika staletími. Bouře byly tehdy pojmenovávány podle míst, kde působily velké škody nebo podle svatých.

Zajímavosti

Koncept lunární motorky Tardigrade.

Vesmír

Všemi barvami hrající kopce Aktau v NP Altyn-Emel jsou tvořeny měkkými sedimenty

Příroda
Historie

U Tannenbergu Rusové ztratily desetitisíce mužů, ale tisk bitvu označil za pouhý lokální neúspěch.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907