Turecká univerzita nabízí kurzy ufologie a mimozemské diplomacie

12.12.2017 - Martin Reichman

Zatímco Česku vládne Vysoká škola života, Turecko se nově jeví jako země zaslíbená pro amatérské ufology a milovníky konspiračních teorií

Dokument Majestic-12 označila americká FBI za podvrh
Dokument Majestic-12 označila americká FBI za podvrh

Reklama

Turecká univerzita Akdeniz, sídlící v provincii Antalya, do svých osnov zahrnula nový kurz s názvem „Ufologie a exopolitika“. Účelem kurzu má být příprava studentů na možnost mimozemského kontaktu. Kurz se zaměří nejen na praktické přípravy a galaktickou diplomacii, ale také na údajné zakrývání historie spojené s mimozemským kontaktem. 

Podle univerzitního lektora Erhana Kolbaşiho a zástupce společnosti Sirius UFO Space Sciences Research Center se sídlem v Istanbulu, se kontakt s mimozemskou civilizací uskuteční v příštích 10 až 15 letech. Lektor je také přesvědčený, že mimozemšťané již Zemi navštívili. Dokladem jsou podle něj mikročipy, kabely s optickým vláknem a zařízení pro noční vidění, které podle Kolbaşiho byly vyvinuty na základě zpravodajských informací soustředěných z míst havárií mimozemšťanů

Turecký lektor má jasno i v otázkách falšování důkazů a vládních spiknutí. Za vším podle něj stojí skupina, známá jako MJ-12 (Majestic-12). Tuto tajnou organizaci podle Kolbaşiho založil někdejší prezident Truman, aby řešila případy mimozemských kontaktů a jejich skrývání před veřejností.

Skupinou Majestic-12 se opravdu ve vší vážnosti zabývala v 80. letech i americká FBI. Vyšetřování Federálního úřadu z roku 1988 ovšem konstatovalo, že dokumenty, které mají dokazovat vládní utajování mimozemských technologií před veřejností, jsou bohapustý podvrh a že žádný vládní projekt s tímto názvem nikdy neexistoval.

Akdeniz University přitom není žádným obskurním projektem. Škola, která funguje již přes tři desítky let, se může pochlubit například první úspěšnou transplantací obličeje v Turecku. Je také členem Evropské univerzitní asociace a podílí se na mezinárodních projektech Leonardo nebo Erasmus.


Exopolitika v Česku

Snaha o prosazení mimozemské diplomacie a exopolitiky jako vědecké disciplíny ovšem není neznámou ani u nás. Český klub skeptiků Sisyfos udělil v roce 2015 stříbrný Bludný balvan v kategorii družstev akademikům z Katedry politologie Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze za diplomovou práci na téma „Exopolitika a problém bezpečnosti v 21. století“.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Hürriyet Daily News, vault.fbi.gov, sysifos.cz

  • Zdroj fotografií: Shutterstock, vault.fbi.govDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907