Umělá inteligence poráží lidské hráče v Mortal Kombatu

14.11.2016 - Stanislav Mihulka

Videohry představují nejen zábavu, ale i výbornou učební pomůcku – pro umělé inteligence. Mohou se jejich hraním leccos naučit, například jak si všímat překážek nebo řešit problémy

Mortal Kombat -<p>Jak umělá inteligence zvládne Mortal Kombat? Metodou pokus-omyl</p>
Mortal Kombat -

Jak umělá inteligence zvládne Mortal Kombat? Metodou pokus-omyl


Reklama

Umělé inteligence už zvládly klasické hry, jako je Super Mario Bros, nebo hry z Atari 2600. Takové jednoduché hry už nejsou pro dnešní inteligence výzvou.

Tým studentů Izraelského technologického institutu vytvořil platformu Retro Learning Environment (RLE), která umožňuje umělým inteligencím hrát hry z konzole Nintendo Super NES, která frčela v devadesátých letech.

TIP: Umělá inteligence se ujímá vlády. Ve videohrách z osmdesátek

Umělé inteligence tedy hrají hry jako je Wolfenstein a Mortal Kombat. Právě ve hře Mortal Kombat se umělá inteligence přes počáteční obtíže naučila hrát metodou pokus-omyl jako nejlepší lidští hráči.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Motherboard

  • Zdroj fotografií: Youtube

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

„George Low byl dobrý ve všem. Měl hodnotu deseti mužů.“ Těmito slovy vzpomínal na svého kolegu (na snímku) další legendární manažer Apolla Robert Gilruth. (foto: NASA, CC0)

Vesmír

Mrtvolu Angela Solimana nechali údajně na pokyn císaře Františka II. stáhnout z kůže, vycpat a vystavit. (foto: Wikimedia Commons, Gottfried Haid, CC0)

Historie

Tradice spojená s vařením boršče je podle UNSCO natolik ohrožená současným konfliktem na Ukrajině, že si zasluhuje zvláštní ochranu. (foto: Pixabay, ArtemisCC0)

Zajímavosti

Tartarocyoni s mršinou kytovce. (ilustrace: Denny Navarra, CC BY 4.0)

Věda

Explodující USS Lexington a v pozadí USS Yorktown (CV-5) a USS Hammann (DD-412). (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907