Umělá inteligence poráží lidské hráče v Mortal Kombatu

14.11.2016 - Stanislav Mihulka

Videohry představují nejen zábavu, ale i výbornou učební pomůcku – pro umělé inteligence. Mohou se jejich hraním leccos naučit, například jak si všímat překážek nebo řešit problémy

Mortal Kombat -<p>Jak umělá inteligence zvládne Mortal Kombat? Metodou pokus-omyl</p>
Mortal Kombat -

Jak umělá inteligence zvládne Mortal Kombat? Metodou pokus-omyl


Reklama

Umělé inteligence už zvládly klasické hry, jako je Super Mario Bros, nebo hry z Atari 2600. Takové jednoduché hry už nejsou pro dnešní inteligence výzvou.

Tým studentů Izraelského technologického institutu vytvořil platformu Retro Learning Environment (RLE), která umožňuje umělým inteligencím hrát hry z konzole Nintendo Super NES, která frčela v devadesátých letech.

TIP: Umělá inteligence se ujímá vlády. Ve videohrách z osmdesátek

Umělé inteligence tedy hrají hry jako je Wolfenstein a Mortal Kombat. Právě ve hře Mortal Kombat se umělá inteligence přes počáteční obtíže naučila hrát metodou pokus-omyl jako nejlepší lidští hráči.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Motherboard

  • Zdroj fotografií: Youtube

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Masaryk v Karlových Varech v roce 1931, jízda na koni patřila k jeho zálibám. Na prezidenta si stěžoval policejní ředitel Šlechta, že kluše při jízdě na koni přes koleje.

Historie

Stíhací letouny Sopwithy Camel připravené odstartovat k náletu na Tondern.

Válka

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907