Úspěšný start Falconu 9 a neúspěšné přistání na mořské plošině

06.03.2016 - Redakce Tajemství vesmíru


Reklama

Přistání prvního stupně nosné rakety Falcon 9, která byla vypuštěna z floridského mysu Canaveral, bylo znovu neúspěšné. Oznámil to na Twitteru šéf společnosti SpaceX Elon Musk.

„Raketa uskutečnila tvrdé přistání na plovoucí rampu, napsal Musk. Podotkl, že tentokrát s úspěchem nepočítal, a vyjádřil jistotu v tom, že příští let „bude dobrou šancí

Nosná raketa Falcon 9 s komunikační družicí SES-9 odstartovala po několika neúspěšných pokusech v sobotu 5. března v sobotu v 0:35 středoevropského času. Družice SES-9, kterou vyrobila společnost Boeing Satellite Systems, je určena k posílení kapacity pro videoslužby v Asii a v Pacifiku. Navržena je pro provoz po dobu patnácti let na geostacionární oběžné dráze.

  • Zdroj textu:

    SpaceX

  • Zdroj fotografií: Flickr | SpaceX Photos

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

El Comandante Fidel Castro - Pro Bílý dům představoval vládce Havany úhlavního nepřítele. CIA údajně jen v letech 1959–1963 provedla neuvěřitelných 638 pokusů o atentát.

Zajímavosti

Jedovatá a nebezpečná homolice síťkovaná

Věda

Vizualizace hvězdy s obří magnetickou skvrnou - Skvrna je jasná, zabírá až čtvrtinu povrchu hvězdy a je způsobena magnetickým polem hvězdy. Při rotaci hvězdy se skvrnu objevuje a mizí na polokouli přivrácené k Zemi, což způsobuje pozorovatelné změny jasnosti hvězdy.

Vesmír

Albert Eduard byl požitkář a nic na tom nezměnil ani sňatek s princeznou Alexandrou.

Historie

Vojáci museli využívat každé příležitosti k odpočinku, během samotné bitvy jich ale moc nebylo

Válka

Růžová záplava v ohrožení

Obří hejno plameňáků růžových nedaleko keňského jezera Nakuru je oblíbenou turistickou atrakcí. Turismus zde generuje příjmy okolo 1,3 milionu dolarů měsíčně (v přepočtu asi 30 milionů korun). Jezero ale trpí značným znečištěním a poklesem hladiny. V záchraně jezera a jeho růžových obyvatel se proto angažuje místní neziskové sdružení.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907