V Číně otevřeli skleněný most nové generace: Nabízí adrenalinový 3D efekt

26.10.2017 - Zuzana Rychlá

Popularita skleněných mostů, lávek a chodníků v Číně zdá se nekončí. Se zvyšujícím se počtem těchto turistických atrakcí je ale nutné přicházet stále s něčím novým


Reklama

V Tchaj-changu, lemujícím východní okraj Sprašové plošiny v provincii Che-pej, tak například nedávno přišli s efektem praskajícího skla. Nově zprovozněný most přes Žlutou řeku v Čung-weji jde v tomto směru ještě o kousek dál. 

TIP: Poněkud drsný žertík: Praskající skleněný chodník v kilometrové výšce

Do 210 metrů dlouhého a 2,6 metru širokého skleněného mostu je vedle 61 běžných průhledných skleněných tabulí zabudováno také 77 tabulí s polarizačním 3D efektem. Návštěvníci si tak během cesty na druhý břeh mohou užít virtuální adrenalinovou vycházku nad rozbouřeným vodopádem.

  • Zdroj textu:

    New China TV, Shanghaiist

  • Zdroj fotografií: Shine

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Útok na Pearl Harbor byl překvapivý úder japonského císařského námořnictva proti námořní základně Spojených států amerických v Pearl Harboru na Havajských ostrovech v neděli ráno 7. prosince 1941 (8. prosince v Japonsku).

Válka

Planeta obíhá kolem žhavého odhaleného jádra hvězdy podobné Slunci v malé vzdálenosti a její atmosféra je neustále rozrušována silným ultrafialovým zářením. Uvolněný plyn se formuje do disku kolem hvězdy a nakonec dopadá na povrch bílého trpaslíka.

Vesmír

Král ptáků přilétá 

Kategorie: Chování – ptáci
Autor: Audun Rikardsen, Norsko
Název: Přistání orla

Snímek z bezprostřední blízkosti mohl Nor Audun Rikardsen pořídit jen díky tomu, že nedaleko svého domu umístil na starou větev fotopast a naučil tam dravce sedat s využitím nastražené mršiny. Trvalo tři roky, než se mu podařilo zachytit dokonalý obraz. 

Zajímavosti

BolaWrap sváže člověka do vzdálenosti až 7,6 metru

Věda

Hadice na mořské houbě

Hadice (Ophiuroidea) patří mezi ostnokožce (Echinodermata). Tito mořští živočichové se živí detritem a nejčastěji mají velikost kolem tří centimetrů. Existují ovšem i druhy dorůstající až 60 cm. Sexuálně dospívají ve dvou letech života a dožívají se pěti let. Můžete na ně narazit ve všech mořích světa až do hloubek šesti kilometrů. Některé druhy dokáží tolerovat i brakickou vodu. Stejně jako příbuzné hvězdice mají úžasnou schopnost regenerace.

Příroda

Vilém II. Pruský (vpravo) měl k hraběti Eulenburgovi velmi blízký vztah.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907