V čínském Čching-tao pršely z nebe krevety a chobotnice

19.06.2018 - Zuzana Rychlá


Reklama

Zní to sice kapku strašidelně, ale déšť mořských živočichů z nebe nad čínském Čching-tao nebyl předzvěstí blížícího se konce světa. Za neobvyklou nadílku mohla bouře a silný vítr, který chobotnice, krevety, mořské hvězdice a další živočichy přivál z moře nad pevninu. Podle údajů meteorologů dosahoval vítr v nárazech rychlosti až okolo 35 metrů za sekundu (125 kilometrů v hodině).

Přestože se jednalo o neobvyklý úkaz, není to poprvé, co se něco podobného stalo. V loňském roce se podobného nadělení dočkali obyvatelé mexického Tampica a před deseti lety zase pršely ryby z nebe nad indickou Keralou.

TIP: Noční můra arachnofobů: V jižní Austrálii pršely z nebe miliony pavouků

Vedle nadílky mořských tvorů si obyvatelé desetimilionového Zeleného ostrova (jak zní v překladu název města Čching-tao) z pobřeží Žlutého moře, užili i pořádného krupobití. Největší kroupy podle čínských médií dosahovaly velikosti golfových míčků. Bouře si neštěstí, kromě mořských živočichů, nevyžádala žádné oběti, mnoho lidí bylo ale zraněno.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Shanghaiist, Daily Mail, The Independent

  • Zdroj fotografií: Shanghaiist

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

„George Low byl dobrý ve všem. Měl hodnotu deseti mužů.“ Těmito slovy vzpomínal na svého kolegu (na snímku) další legendární manažer Apolla Robert Gilruth. (foto: NASA, CC0)

Vesmír

Mrtvolu Angela Solimana nechali údajně na pokyn císaře Františka II. stáhnout z kůže, vycpat a vystavit. (foto: Wikimedia Commons, Gottfried Haid, CC0)

Historie

Tradice spojená s vařením boršče je podle UNSCO natolik ohrožená současným konfliktem na Ukrajině, že si zasluhuje zvláštní ochranu. (foto: Pixabay, ArtemisCC0)

Zajímavosti

Tartarocyoni s mršinou kytovce. (ilustrace: Denny Navarra, CC BY 4.0)

Věda

Explodující USS Lexington a v pozadí USS Yorktown (CV-5) a USS Hammann (DD-412). (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907