V čínském Čching-tao pršely z nebe krevety a chobotnice

19.06.2018 - Zuzana Rychlá


Reklama

Zní to sice kapku strašidelně, ale déšť mořských živočichů z nebe nad čínském Čching-tao nebyl předzvěstí blížícího se konce světa. Za neobvyklou nadílku mohla bouře a silný vítr, který chobotnice, krevety, mořské hvězdice a další živočichy přivál z moře nad pevninu. Podle údajů meteorologů dosahoval vítr v nárazech rychlosti až okolo 35 metrů za sekundu (125 kilometrů v hodině).

Přestože se jednalo o neobvyklý úkaz, není to poprvé, co se něco podobného stalo. V loňském roce se podobného nadělení dočkali obyvatelé mexického Tampica a před deseti lety zase pršely ryby z nebe nad indickou Keralou.

TIP: Noční můra arachnofobů: V jižní Austrálii pršely z nebe miliony pavouků

Vedle nadílky mořských tvorů si obyvatelé desetimilionového Zeleného ostrova (jak zní v překladu název města Čching-tao) z pobřeží Žlutého moře, užili i pořádného krupobití. Největší kroupy podle čínských médií dosahovaly velikosti golfových míčků. Bouře si neštěstí, kromě mořských živočichů, nevyžádala žádné oběti, mnoho lidí bylo ale zraněno.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Shanghaiist, Daily Mail, The Independent

  • Zdroj fotografií: Shanghaiist

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Vesmír

Udržování podmořských ropovodů s využitím lidské síly stojí víc než dva miliony korun za jediný den. V blízké budoucnosti by je však mohly značně urychlit a zlevnit autonomní drony.

Zajímavosti

Finští vojáci přeházejí sovětskou hranici poblíž Tohmajärvi v létě 1941. Helsinky deklarovali svoji účast ve válce jako obrannou.

Válka

Jednáte pomalu!

freska Ježíše
kde: Španělsko | kdy: 2012

Freska Ecce homo, kterou v kostelíku nedaleko španělské Zaragozy před více než sto lety vytvořil Elías García Martínez, postupně „opadávala“ vinou vlhkosti. Ministerstvo kultury ji sice hodlalo nechat zrestaurovat, ale v porovnání s tamní důchodkyní Cecilií Giménezovou jednalo příliš pomalu: Vitální osmdesátnice vzala dílo do vlastních rukou a pohřbila historickou malbu pod nánosy nové barvy. Výsledek jejího snažení připomíná mazanici malého dítěte, které si hraje s pastelkami. Památku sice původně čekala oprava, ale z poničeného Ježíše se stala internetová senzace a do města kvůli němu proudí davy turistů – takže zatím zůstává ve zbídačeném stavu.

Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907