V indické nemocnici zemřel muž, kterému rodina omylem odpojila plicní ventilátor

25.06.2020 - Martin Reichman

Tragická a do značné míry i bizarní souhra okolností stála život čtyřicetiletého Inda. Rodina, která ho navštívila v nemocnici, mu omylem vypnula životně důležitý přístroj


Reklama

Čtyřicetiletý muž byl v polovině června přijat k hospitalizaci v nemocnici Maharao Bhimsingh Hospital v indickém Rádžasthánu. Důvodem byly přetrvávající dýchací potíže. Lékaři tak pojali podezření, že by se mohlo jednat o COVID-19. O dva dny později byl u jiného pacienta, se kterým muž sdílel nemocniční pokoj, skutečně diagnostikován pozitivní nález koronaviru. Muže proto personál preventivně přemístil na izolaci a připojili ho k přístroji na podporu dýchání.

Nešťastný kolotoč událostí

Ve stejný den přišla muže navštívit rodina. Vzhledem k vysokým teplotám, které v Indii nyní panují, příbuzní přinesli i přenosnou klimatizaci. Za normálních okolností by klimatizace zřejmě nebyla třeba, nemocniční klimatizační systém byl ale kvůli obavám z šíření koronaviru vypnutý a v pokojích tak panovalo nesnesitelné horko. V pokoji ale nebyla volná zásuvka a rodina tak odpojila jeden z připojených přístrojů, aniž by se poradili s personálem. Odpojeným přístrojem byl naneštěstí životně důležitý přístroj na podporu dýchání. Vzhledem k tomu, že měl vestavěnou záložní baterii, nejevilo se příbuzným jeho odpojení podezřelé.

Krátce po skončení návštěvy ale došlo na nejčernější scénář – baterie přístroje se vybila a pacient nebyl schopen sám dýchat. Alarm, který později zburcoval službu konající lékaře, přišel pro nebohého pacienta pozdě. I přes snahu lékařů byly veškeré snahy o resuscitaci pacienta marné.

TIP: Bláznivý Ir si vstřikoval do svalů vlastní sperma: Léčil tak chronické bolesti zad

Podle doktora Navin Saxeny bude po vypracování závěrečné zprávy pravděpodobně celá věc předána k řešení policii. Smutným paradoxem je, že posmrtný výsledek testu ukázal, že muž koronavirem nakažený nebyl a zřejmě se tak jednalo o onemocnění, které by ho za normálních okolností na životě neohrožovalo.

  • Zdroj textu:

    VICE News

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejistá budoucnost? Ani po skončení karantény nejeví ekonomika žádné známky ozdravení.

Zajímavosti
Revue

Alžběta byla nejen věrně oddanou společnicí knížete, jeho ženou i rádkyní, přímluvkyní žádajících, ale také schopnou vůdkyní a bojovnicí, bez níž by se její muž kníže Bedřich v bouřlivé době konce 12. století jen těžko udržel na trůně.  

Historie

Vylovený první stupeň rakety Electron.

Vesmír

Vpravo jedna ze zkoumaných Da Vinciho kreseb.

Věda

Lemur kata (Lemur catta) je zřejmě nejznámějším druhem patřícím do čeledi denních lemurů. Tito lemuři žijí v jihozápadní části ostrova Madagaskar.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907