V indické nemocnici zemřel muž, kterému rodina omylem odpojila plicní ventilátor

25.06.2020 - Martin Reichman

Tragická a do značné míry i bizarní souhra okolností stála život čtyřicetiletého Inda. Rodina, která ho navštívila v nemocnici, mu omylem vypnula životně důležitý přístroj


Reklama

Čtyřicetiletý muž byl v polovině června přijat k hospitalizaci v nemocnici Maharao Bhimsingh Hospital v indickém Rádžasthánu. Důvodem byly přetrvávající dýchací potíže. Lékaři tak pojali podezření, že by se mohlo jednat o COVID-19. O dva dny později byl u jiného pacienta, se kterým muž sdílel nemocniční pokoj, skutečně diagnostikován pozitivní nález koronaviru. Muže proto personál preventivně přemístil na izolaci a připojili ho k přístroji na podporu dýchání.

Nešťastný kolotoč událostí

Ve stejný den přišla muže navštívit rodina. Vzhledem k vysokým teplotám, které v Indii nyní panují, příbuzní přinesli i přenosnou klimatizaci. Za normálních okolností by klimatizace zřejmě nebyla třeba, nemocniční klimatizační systém byl ale kvůli obavám z šíření koronaviru vypnutý a v pokojích tak panovalo nesnesitelné horko. V pokoji ale nebyla volná zásuvka a rodina tak odpojila jeden z připojených přístrojů, aniž by se poradili s personálem. Odpojeným přístrojem byl naneštěstí životně důležitý přístroj na podporu dýchání. Vzhledem k tomu, že měl vestavěnou záložní baterii, nejevilo se příbuzným jeho odpojení podezřelé.

Krátce po skončení návštěvy ale došlo na nejčernější scénář – baterie přístroje se vybila a pacient nebyl schopen sám dýchat. Alarm, který později zburcoval službu konající lékaře, přišel pro nebohého pacienta pozdě. I přes snahu lékařů byly veškeré snahy o resuscitaci pacienta marné.

TIP: Bláznivý Ir si vstřikoval do svalů vlastní sperma: Léčil tak chronické bolesti zad

Podle doktora Navin Saxeny bude po vypracování závěrečné zprávy pravděpodobně celá věc předána k řešení policii. Smutným paradoxem je, že posmrtný výsledek testu ukázal, že muž koronavirem nakažený nebyl a zřejmě se tak jednalo o onemocnění, které by ho za normálních okolností na životě neohrožovalo.

Reklama

  • Zdroj textu:

    VICE News

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fragonardovy écorchés jsou k vidění v pařížské veterinární škole v Maisons-Alfortmezi. Exponátům samozřejmě dominuje Jezdec Apokalypsy, zaujme ale i tančící trojice lidských plodů či z kůže stažený muž svírající v ruce po vzoru biblického Samsona oslí čelist. (foto: Alamy)

Historie

Saint-Lô na snímku z 18. července 1944. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ukrajinské poprvé

Katedrála sv. Sofie v Kyjevě

Chrám známý též jako katedrála Svaté moudrosti vznikl v 11. století na popud knížete Jaroslava Moudrého. Vzorem se mu údajně stala byzantská Hagia Sofia a vedle mší se tam odehrávaly i ceremoniální obřady: Knížata Kyjevské Rusi ve svatostánku například přijímala cizí delegace. Momentálně jde o jednu z nejznámějších památek Ukrajiny a také o první pamětihodnost země, jež se dostala na seznam UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Magické lesy na turistickém chodníku Arakawa, jenž vede ke stromu Jómon sugi.

Příroda

I prověřené léky mohou překvapit

Věda

Kvasar H1821+643

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907