V Kanadě vznikla nejdelší turistická stezka na světě: Měří 24 tisíc kilometrů

18.09.2017 - Martin Reichman

Kanada je nepochybně jednou z nejkrásnějších zemí na světě. Nová turistická stezka, měřící 24 tisíc kilometrů, vám ukáže její rozmanitou krásu do nejmenších detailů

Kanaďané Kanaďanům -<p>The Great Trail je dílem neziskové organizace a je označována za největší dobrovolnický projekt v dějinách Kanady.</p>
Kanaďané Kanaďanům -

The Great Trail je dílem neziskové organizace a je označována za největší dobrovolnický projekt v dějinách Kanady.


Reklama

Nově otevřená Velká stezka (The Great Trail), která je dílem stejnojmenné neziskové organizace, vznikala posledních 25 let. Ve více než 400 jednotlivých trasách spojuje všech 10 kanadských provincií a 3 spolková teritoria. Vine se od nejvýchodnější části země přes Halifax, Québec, Montreal, Ottawu a Toronto až po Winnipeg, Calgary a Edmonton na západě a severní oblasti Yukonu a Amundsenův záliv v Severním ledovém oceánu.

Cílem projektu je pochopitelně přilákat návštěvníky a pozvednout tak turistický ruch a zvýšit oblastní zaměstnanost. Zároveň je ale i příležitostí poznat Kanadu a její obyvatele. Podle tvůrců projektu žijí čtyři z pěti Kanaďanů ve vzdálenosti do 30 minut od Velké stezky.

Stezka je vhodná nejen pro pěší a cyklisty, ale i pro jezdce na koních nebo běžkaře. Plná čtvrtina trasy se pak odehrává na vodě – na hladinách řek a říček a proslulých kanadských jezerech.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Mother Nature Network, thegreattrail.ca

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Systém FAST poskytuje landerům superschopnost stavby vlastního kosmodromu během přistání. Stačí během přistání vstříknout do raketového plamene keramické částice s hliníkem.

Vesmír

Povětrnostním podmínkám Altiplana odolá jen málo vytrvalců. Patří mezi ně třeba tráva stipa ichu. (foto: Jan Miklín)

Zajímavosti

Sovětští partyzáni pronikali do německého týlu a přepadali skladiště a dopravní uzly.

Válka

Objevený zlatý poklad obsahuje řadu propracovaných artefaktů.

Věda
Vesmír
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907