V legínách ne! Zákaz vstupu na palubu letadla kvůli oblečení?

27.03.2017 - Zuzana Rychlá

Nejméně dvěma dívkám nebyl umožněn vstup na palubu letadla americké letecké společnosti United Airlines, přestože obě měly platnou letenku


Reklama

Nejméně dvěma dívkám nebyl umožněn vstup na palubu letadla americké letecké společnosti United Airlines, přestože obě měly platnou letenku. Personálu společnosti se nepozdávalo oblečení dívek – obě měly na sobě legíny.

Podle zástupců United Airlines šlo o „pasažéry ze skupiny zaměstnanců nebo jejich rodinných příslušníků“, přičemž v jednom případě šlo o přibližně 10letou dívku. Vstup na palubu letadla personál podmiňoval převlečením, případně překrytím nevhodných legín. Na sociálních sítích si za svůj „necitlivý, sexistický a urážlivý přístup“ společnost United Airlines vysloužila značnou dávku kritiky.

„Myslím, že došlo k nedorozumění. Striktní pravidla pro oblékání platí jen pro naše zaměstnance a jejich rodinné příslušníky, kteří do jisté míry reprezentují United Airlines. U veřejnosti žádný dress code nevyžadujeme,“ uvedl později k celé záležitosti mluvčí United Air Lines Jonathan Guerin.

  • Zdroj textu:

    REUTERS

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Veleskokan goliáší, největší známý druh žáby, žije na malém území v Kamerunu. Místní ho rádi loví a prodávají jako pochoutku.

Věda

Ilustrace protoplanetárního disku okolo hvězdy TW Hydrae.

Vesmír

Podle starého mýtu polští jezdci útočili proti německým tankům

Válka

Vítězslava Kaprálová (1915–1940) jako dvacetiletá. Martinů o ní později napsal: „Jen jedna otázka neopustila dodnes mé vědomí a vzpomínky. Proč jí osud dal tolik energie a tolik vzácných darů a proč jí nedal možnost, aby jich mohla využíti?“

Historie

Karlsruhe, kde se mohl podle některých teorií narodit Hauser. Ve výřezu portrét Kaspara Hausera, na němž je patrná jizva na čele po prvním údajném atentátu.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907