V legínách ne! Zákaz vstupu na palubu letadla kvůli oblečení?

27.03.2017 - Zuzana Rychlá

Nejméně dvěma dívkám nebyl umožněn vstup na palubu letadla americké letecké společnosti United Airlines, přestože obě měly platnou letenku


Reklama

Nejméně dvěma dívkám nebyl umožněn vstup na palubu letadla americké letecké společnosti United Airlines, přestože obě měly platnou letenku. Personálu společnosti se nepozdávalo oblečení dívek – obě měly na sobě legíny.

Podle zástupců United Airlines šlo o „pasažéry ze skupiny zaměstnanců nebo jejich rodinných příslušníků“, přičemž v jednom případě šlo o přibližně 10letou dívku. Vstup na palubu letadla personál podmiňoval převlečením, případně překrytím nevhodných legín. Na sociálních sítích si za svůj „necitlivý, sexistický a urážlivý přístup“ společnost United Airlines vysloužila značnou dávku kritiky.

„Myslím, že došlo k nedorozumění. Striktní pravidla pro oblékání platí jen pro naše zaměstnance a jejich rodinné příslušníky, kteří do jisté míry reprezentují United Airlines. U veřejnosti žádný dress code nevyžadujeme,“ uvedl později k celé záležitosti mluvčí United Air Lines Jonathan Guerin.

Reklama

  • Zdroj textu:

    REUTERS

  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nezamhouřit oka

Shattered | rok: 2014 | počet sezon: 1

V reality show Shattered se deset účastníků nechalo zavřít v domě plném skrytých kamer a měli za úkol vydržet týden bez spánku. Denně přitom podstupovali testy, aby se určilo, na koho dlouhodobá bdělost dopadá nejhůř. Tito jedinci se pak utkávali v různých výzvách a nejslabší museli dům opustit. Na vítěze čekalo v přepočtu 4,1 milionu korun, suma se však snižovala pokaždé, když někdo ze soutěžících zavřel oči na déle než deset sekund. Zatímco někteří usnuli, jiní prodělávali halucinace či dramatické změny chování. Farah Clareová nakonec zůstala vzhůru celých 178 hodin a odnesla si čtyři miliony korun. (foto: Unsplash, Alexandra Gorn, CC0)

Revue

Northrop Grumman B-2 Spirit – vývoj tohoto víceúčelového strategického bombardéru probíhal v maximálním utajení. (foto: Shutterstock)

Válka
Zajímavosti

Lidé se superneurony mají paměť jako mladíci. (foto: Shutterstock)

Věda

Poprava císaře Maxmiliána, vedle něho generál Miramón (po císařově levé ruce) a Mejía. Obraz fracouzského malíře Edouarda Maneta. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Následky kolize DART s planetkou Dimorphos zachycené dalekohledem SOAR. Za planetkou se táhne ohon, který je podle vědců dlouhý více než 10 000 kilometrů. (CTIO/NOIRLab/SOAR/NSF/AURA, T. Kareta, M. KnightCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907