V MIT tisknou roboty, kteří odejdou ze 3D tiskárny po svých

09.04.2016 - Stanislav Mihulka

Jsou to malí roboti, ale udělali veliký krok pro využití technologie 3D tisku v robotice


Reklama

Představte si 3D tiskárnu, na které vytisknou kompletního robota, schopného odejít přímo z tiskárny. Zní to jako science-fiction, ale přesně takovou technologii teď vyvinuli v MIT.

Jejich vědci dokázali s pomocí komerčně dostupné 3D tiskárny poprvé v historii vytvořit robota i s hydraulikou, který se celý vytiskne najednou, z pevné hmoty i hydraulické kapaliny zároveň.

TIP: Už se objevují i roboti velmi podobní člověku

3D tisk takového robota sice trvá téměř celý den, když je ale šestinohý robot se dvanácti hydraulickými pumpami hotový, tak už pak stačí jenom vložit motor s baterií a hotový robot odejde po svých.

 

Reklama

  • Zdroj textu:

    Engadget

  • Zdroj fotografií: Robert MacCurdy / MIT CSAIL

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Opičí neštovice jsou onemocněním vyvolaným virem rodu Ortopoxvirus z čeledi Poxviridae. Virus se obvykle na člověka přenáší kousnutím, škrábnutím nebo přímým kontaktem s krví infikovaných živočichů. 

Věda

Nejvyhlášenějším resortem pro římskou smetánku bylo v antice Baiae.

Historie

První tank Heavy Mark I měl osmičlennou osádku, přičemž polovinu zaměstnaly motory a řízení stroje.

Válka

Ježura australská při hledání své oblíbené potravy – mravenců.

Příroda

Pěstitelskou doménou singapurské botanické zahrady se staly orchideje.

Zajímavosti

Utkání dvou černých děr

Tento snímek vznikl kombinací dat v oboru rentgenového záření z družice Chandra X-ray Observatory a fotografie ve vizuálním oboru, pořízené pomocí HST. Představuje galaxii NGC 6240, která je od Země vzdálena 400 milionů světelných roků a promítá se do souhvězdí Hadonoše.

Uprostřed snímku jsou dvě černé díry, které od sebe dělí vzdálenost 3 000 světelných let. Jsou viditelné jako jasné bodové zdroje rentgenového záření. Nakonec se pravděpodobně přiblíží k sobě a splynou v jednu velkou černou díru.

Co se stane, když se tyto exotické objekty začnou navzájem ovlivňovat, zůstává pro astronomy zatím hádankou. Jedno je však jisté: uvolní se při tom obrovské množství energie a do prostoru budou vyslány gravitační vlny. (NASA/CXC/MIT/C.Canizares, M.Nowak, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907