Valentýnské sportování: Lezecká stěna plná penisů, bradavek a vagin

Na cestu přes Atlantik vyrazila skutečně nekonvenční horolezecká stěna. Je plná penisů, bradavek a vagin

31.01.2017 - Redakce Revue 100+1Sportovní lezení zažívá velký růst zájmu a nejrůznější umělé lezecké stěny jsou dnes takřka v každém městě. Dokladem vzrůstající popularity je i zařazení sportovního lezení mezi olympijské sporty (i když zatím jen pro LOH 2020 v Tokiu). Lezecké stěny ale mohou vypadat i dost jinak, než jak je běžně známe.

Jedna skutečně nekonvenční se nachází v newyorském Muzeu sexu. Lezecké chyty a stupy na této stěně neimitují skalní povrch, nýbrž intimní partie lidských těl. Ke zdolání stěny je tak třeba pevně se přidržet stylizovaného penisu, vaginy, bradavky či hýždí. Nekonvenční stěna je dílem britských umělců z designového studia Bompas & Parr.

„Lezecké stěny jsou vnímány čistě jako místo pro sport, zdraví a zábavu, mohou být ale i erotické,“ říká o své „erostěně“ Harry Parr, spoluzakladatel studia. Nyní se erotická stěna vydala na cestu přes Atlantik. Z New Yorku zamíří do Londýna a poté do Liverpoolu. Zda si stěna získá srdce Britů bude jasné už za pár dnů – její slavnostní představení je naplánované na svátek všech zamilovaných 14. února.

  • Zdroj textu

    dezeen.com

  • Zdroj fotografií

    Bompas & Parr


Další články v sekci