Valentýnské sportování: Lezecká stěna plná penisů, bradavek a vagin

31.01.2017 - Redakce Revue 100+1

Na cestu přes Atlantik vyrazila skutečně nekonvenční horolezecká stěna. Je plná penisů, bradavek a vagin


Reklama

Sportovní lezení zažívá velký růst zájmu a nejrůznější umělé lezecké stěny jsou dnes takřka v každém městě. Dokladem vzrůstající popularity je i zařazení sportovního lezení mezi olympijské sporty (i když zatím jen pro LOH 2020 v Tokiu). Lezecké stěny ale mohou vypadat i dost jinak, než jak je běžně známe.

Jedna skutečně nekonvenční se nachází v newyorském Muzeu sexu. Lezecké chyty a stupy na této stěně neimitují skalní povrch, nýbrž intimní partie lidských těl. Ke zdolání stěny je tak třeba pevně se přidržet stylizovaného penisu, vaginy, bradavky či hýždí. Nekonvenční stěna je dílem britských umělců z designového studia Bompas & Parr.

„Lezecké stěny jsou vnímány čistě jako místo pro sport, zdraví a zábavu, mohou být ale i erotické,“ říká o své „erostěně“ Harry Parr, spoluzakladatel studia. Nyní se erotická stěna vydala na cestu přes Atlantik. Z New Yorku zamíří do Londýna a poté do Liverpoolu. Zda si stěna získá srdce Britů bude jasné už za pár dnů – její slavnostní představení je naplánované na svátek všech zamilovaných 14. února.

Reklama

  • Zdroj textu:

    dezeen.com

  • Zdroj fotografií: Bompas & ParrDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Krkavec přichází ke kohoutovi bažanta obecného (Phasianus colchicus), který se nečekaně objevil nedaleko újedi. Kohout překvapivě podniká jako první výpad proti krkavci. (foto: Karel Svašek - se souhlasem k publikování)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907