In vino sanitas: Japonské lázně nabízejí léčivou koupel ve víně, kávě i čaji

22.10.2016 - Vilém Koubek

Asi tři hodiny jízdy od Tokia se nacházejí výjimečné lázně Hakone Kowakien Yunessun: ohromí vás nejen množstvím procedur, ale také netradičním obsahem venkovních bazénů


Reklama

Zatímco my se už celkem běžně koupeme v bahně, čokoládě nebo pivu, Japonci se nebojí sáhnout například po hroznech: pokud tedy ze sebe potřebujete smýt stres náročného pracovního dne, nic vám nebrání skočit do lázeňského bazénu napuštěného vlažným červeným vínem

Bojujete-li s únavou, můžete se „rochnit“ i v nádrži plné kávy – nesmíte se však nechat odradit faktem, že poněkud připomíná vodu po špinavém nádobí. A milovníky detoxikačních kúr jistě potěší bazén zeleného čaje. V Hakone Kowakien Yunessun si zkrátka vybere každý.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907