Vrátíme se za dva týdny! Nechali za sebou vzkaz uprchlí vězňové

14.06.2020 - Martin Reichman


Reklama

Útěk jako z hollywoodského filmu předvedla dvojice vězňů z římské věznice Rebibbia. Poté, co Davad Zukanovič a Lil Ahmetovič přeřezali mříže v cele, sešplhali pomocí požární hadice na vězeňský dvůr, zdolali i vnější zeď s ostnatým drátem. Dramatický útěk z jedné z hlavních italských věznic má ale velmi pikantní pokračování.

Uprchlíci po sobě nechali v cele vzkaz, ve kterém svým strážcům oznamují, že se vrátí za 15 dnů. Motivací k útěku má být snaha ochránit potomky obou trestanců, před „velmi ošemetným obchodem“, do kterého se měli zaplést. Po vyřešené oné „záležitosti“ se hodlají oba uprchlíci vydat spravedlnosti. Italská policie o autenticitě dopisu nepochybuje – jednak jej našla v zamčené cele a na dopise zajistila otisky prstů uprchlíků.

TIP: Kuriózní loupež: Raději vězení, než život s hádavou manželkou

Zukanovič a Ahmetovič byli odsouzeni za nenásilné zločiny – podvody a přechovávání kradeného zboží. Trest jim měl původně skončit až v roce 2029, velmi pravděpodobně se jim ale o něco prodlouží. I když se oba uprchlíci dobrovolně vydají spravedlnosti, budou muset čelit stíhání za svůj útěk. Trestní sazba je podle italského práva až 5 let.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Laločníci na korálovém útesu

Věda
Reklama
Historie

Sloní samice se s velkou oblibou pase na vodních rostlinách. V tomto případě pod dohledem dvojice kladivoušů afrických.

Příroda

Přistání na letišti Courchevel je možné pouze se speciální licencí – jde o páté nejnebezpečnější letiště světa.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907