Vycpaná krysa s vrtulí: Z domácího mazlíčka létající hračka

27.10.2017 - Zuzana Teličková

Někteří milovníci zvířat si nechávají své mrtvé mazlíčky vycpat. Dánové z nich však začali rovnou vyrábět létající hračky


Reklama

Třináctiletý Pepeijn Bruins velmi truchlil, když musel kvůli rakovině nechat utratit svého mazlíčka – krysu Ratjetoe. Aby o svého čtyřnohého přítele nepřišel tak docela, rozhodl se dát jej vycpat.

TIP: Student vyrábí penály z mrtvých krys a knižní záložky z veverek a králíků

Spousta lidí si tímto způsobem ponechává milované zvířátko „na památku“, Pepeijn šel ovšem ještě dál a udělal si z Ratjetoe funkční hračku: připevnil krysu ke třem vrtulím na dálkové ovládání, takže může létat.

S projektem mu pomohli Arjen Beltman a Bart Jansen, kteří již dříve představili první vycpanou létající kočku či pštrosa na dálkové ovládání. Do budoucna chystají projekt s pracovním názvem Turbožralok, který jistě zaujme širší veřejnost. O bizarních nápadech zmíněné dvojice vznikl před lety i dokument pro televizi. Je tedy možné, že se létající mazlíčci stanou velkým hitem.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: YouTube

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Robotický koala vylepšený koalí močí a trusem pátrá po tom, zda mají krávy sklony ušlapat koaly, když se ocitnou na zemi.

Věda

Vědci dlouho předpokládali, že humři necítí bolest, protože nemají skutečný mozek. Pozdější výzkum ale ukázal, že korýši na poškození tkáně reagují fyzicky i hormonálně, tudíž bolest pravděpodobně cítí.

Příroda

V roce 1923 zvítězil italský jezdec Ugo Sivocci s vozem Alfa Romeo v legendárním závodě Targa Florio. 

Zajímavosti

Petriho miska se štetičkovcem Penicillium chrysogenum, z něhož byl poprvé izolován penicilin.

Věda

Pro meč až do Francie

Anna Boleynová (1501–1536)

Anna Boleynová neměla na muže zrovna štěstí. A coby druhá manželka Jindřicha VIII. si zrovna nepolepšila. Rodit mužské potomky se jí pohříchu nedařilo. Na první pokus přivedla na svět „jen“ budoucí královnu Alžbětu I., poté následovaly tři potraty. V té době asi nebyla ta nejpříjemnější společnice. Navíc nepřátel měla vždy víc než dost. Nařčení z toho, že je králi nevěrná a za jeho zády kuje pikle, na sebe nenechalo dlouho čekat. Nebo se Jindřich prostě jen zakoukal do Jany Seymourové a potřeboval jí udělat po svém boku místo? V roce 1536 je Anna obviněna z velezrady (a pro jistotu také z cizoložství, incestu a čarodějnictví) a putuje do vězení v Toweru.

Dál už je to prosté. Jako čarodějnice by měla správně být upálena na hranici, ale to si její bývalý manžel nepřeje. Dokonce vyslyší její poněkud neobvyklou prosbu, a to aby byla sťata mečem. V Anglii se tehdy bez výjimky popravuje sekyrou. Jindřich VIII. milostivě odloží výkon o celé dva dny, než z Calais dorazí mistr dlouhého meče. Samotný průběh je překvapující. Dalo by se čekat, že Anna řekne králi v poslední chvíli něco peprného. Proto se tu také tísní davy. Místo toho ale vyzve všechny přihlížející, aby se s ní naposledy pomodlili. A pak už se jde na věc. Lidé tehdy odcházejí z popravy rozčarováni: ta překrásná a do poslední chvíle pokorná světice měla být nehodnou čarodějnicí? Něco tu evidentně nesedí…

Historie
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907