Student vyrábí penály z mrtvých krys a knižní záložky z veverek a králíků

01.03.2017 - Zuzana Rychlá

Dvaadvacetiletý student designu z Plymouthu vyrábí penály a záložky do knížek z mrtvých zvířat. Objednávky se Jacku Devaneyovi jen hrnou, kontroverzní podnikání ale také dráždí


Reklama

Na počátku šlo vlastně jen o vtípek – poté, co Jack Devaney viděl na internetu špatně vypreparované zvíře, rozhodl se, že si to vyzkouší také. V minulosti tento student 3D designu pracoval na brigádě v řeznictví, se stahováním mrtvých zvířat proto měl jisté zkušenosti.

Penál z krysy, záložka z králíka

Jako chovatel hadů věděl, kde lze koupit mražené mrtvé krysy. Po několika experimentech s krysami zkoušel preparovat také veverky a králíky. Také jejich těla koupil v obchodech pro chovatele.

„Někteří lidé si myslí, že jde o satiru, nebo že je v tom nějaký hlubší skrytý význam. Musím říct, že není. Chtěl jsem si to prostě jen vyzkoušet,“ říká o svých hrátkách Jack. Objevily se pochopitelně i kritické komentáře, především od ochránců zvířat. Nedělám ale nic špatného. K preparacím používám mrtvá těla škůdců a zvířata nezabíjím. Kupuji je, stejně jako spousta dalších lidí v obchodě,“ vysvětluje Jack.

Z jeho výtvorů se stal okamžitě hit. „Objednávky mi chodí hlavně z Ameriky, mám ale i zákazníky z Norska.“ Živit se preparováním zvířat ale Jack nehodlá. „Je s tím příliš mnoho práce, musel bych být blázen, abych se tím zkoušel uživit.“

  • Zdroj textu:

    plymouthherald.co.uk

  • Zdroj fotografií: Facebook | Jack Devaney

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Revue

100 milionů let stará včela Discoscapa apicula v jantaru.

Věda

Exploze prašné věže na vyobrazení ze 17. století

Historie

Legendární místo židovské historie. Dnes zde izraelští vojáci přísahají věrnost vlasti.

Cestování

Bledě modrá tečka plná života - vlevo vylepšená verze, vpravo původní snímek z roku 1990.

Vesmír

Charakter parku utvářejí skalní útvary ve tvaru jehel, věží a hub, jimž se říká „goblins“, tedy skřítci. Jejich vznik je dán různě rychlou erozí rozlišně tvrdých hornin.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907