Student vyrábí penály z mrtvých krys a knižní záložky z veverek a králíků

01.03.2017 - Zuzana Rychlá

Dvaadvacetiletý student designu z Plymouthu vyrábí penály a záložky do knížek z mrtvých zvířat. Objednávky se Jacku Devaneyovi jen hrnou, kontroverzní podnikání ale také dráždí


Reklama

Na počátku šlo vlastně jen o vtípek – poté, co Jack Devaney viděl na internetu špatně vypreparované zvíře, rozhodl se, že si to vyzkouší také. V minulosti tento student 3D designu pracoval na brigádě v řeznictví, se stahováním mrtvých zvířat proto měl jisté zkušenosti.

Penál z krysy, záložka z králíka

Jako chovatel hadů věděl, kde lze koupit mražené mrtvé krysy. Po několika experimentech s krysami zkoušel preparovat také veverky a králíky. Také jejich těla koupil v obchodech pro chovatele.

„Někteří lidé si myslí, že jde o satiru, nebo že je v tom nějaký hlubší skrytý význam. Musím říct, že není. Chtěl jsem si to prostě jen vyzkoušet,“ říká o svých hrátkách Jack. Objevily se pochopitelně i kritické komentáře, především od ochránců zvířat. Nedělám ale nic špatného. K preparacím používám mrtvá těla škůdců a zvířata nezabíjím. Kupuji je, stejně jako spousta dalších lidí v obchodě,“ vysvětluje Jack.

Z jeho výtvorů se stal okamžitě hit. „Objednávky mi chodí hlavně z Ameriky, mám ale i zákazníky z Norska.“ Živit se preparováním zvířat ale Jack nehodlá. „Je s tím příliš mnoho práce, musel bych být blázen, abych se tím zkoušel uživit.“

  • Zdroj textu:

    plymouthherald.co.uk

  • Zdroj fotografií: Facebook | Jack Devaney

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Útok na Pearl Harbor byl překvapivý úder japonského císařského námořnictva proti námořní základně Spojených států amerických v Pearl Harboru na Havajských ostrovech v neděli ráno 7. prosince 1941 (8. prosince v Japonsku).

Válka

Planeta obíhá kolem žhavého odhaleného jádra hvězdy podobné Slunci v malé vzdálenosti a její atmosféra je neustále rozrušována silným ultrafialovým zářením. Uvolněný plyn se formuje do disku kolem hvězdy a nakonec dopadá na povrch bílého trpaslíka.

Vesmír

Král ptáků přilétá 

Kategorie: Chování – ptáci
Autor: Audun Rikardsen, Norsko
Název: Přistání orla

Snímek z bezprostřední blízkosti mohl Nor Audun Rikardsen pořídit jen díky tomu, že nedaleko svého domu umístil na starou větev fotopast a naučil tam dravce sedat s využitím nastražené mršiny. Trvalo tři roky, než se mu podařilo zachytit dokonalý obraz. 

Zajímavosti

BolaWrap sváže člověka do vzdálenosti až 7,6 metru

Věda

Hadice na mořské houbě

Hadice (Ophiuroidea) patří mezi ostnokožce (Echinodermata). Tito mořští živočichové se živí detritem a nejčastěji mají velikost kolem tří centimetrů. Existují ovšem i druhy dorůstající až 60 cm. Sexuálně dospívají ve dvou letech života a dožívají se pěti let. Můžete na ně narazit ve všech mořích světa až do hloubek šesti kilometrů. Některé druhy dokáží tolerovat i brakickou vodu. Stejně jako příbuzné hvězdice mají úžasnou schopnost regenerace.

Příroda

Vilém II. Pruský (vpravo) měl k hraběti Eulenburgovi velmi blízký vztah.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907