Student vyrábí penály z mrtvých krys a knižní záložky z veverek a králíků

01.03.2017 - Zuzana Rychlá

Dvaadvacetiletý student designu z Plymouthu vyrábí penály a záložky do knížek z mrtvých zvířat. Objednávky se Jacku Devaneyovi jen hrnou, kontroverzní podnikání ale také dráždí


Reklama

Na počátku šlo vlastně jen o vtípek – poté, co Jack Devaney viděl na internetu špatně vypreparované zvíře, rozhodl se, že si to vyzkouší také. V minulosti tento student 3D designu pracoval na brigádě v řeznictví, se stahováním mrtvých zvířat proto měl jisté zkušenosti.

Penál z krysy, záložka z králíka

Jako chovatel hadů věděl, kde lze koupit mražené mrtvé krysy. Po několika experimentech s krysami zkoušel preparovat také veverky a králíky. Také jejich těla koupil v obchodech pro chovatele.

„Někteří lidé si myslí, že jde o satiru, nebo že je v tom nějaký hlubší skrytý význam. Musím říct, že není. Chtěl jsem si to prostě jen vyzkoušet,“ říká o svých hrátkách Jack. Objevily se pochopitelně i kritické komentáře, především od ochránců zvířat. Nedělám ale nic špatného. K preparacím používám mrtvá těla škůdců a zvířata nezabíjím. Kupuji je, stejně jako spousta dalších lidí v obchodě,“ vysvětluje Jack.

Z jeho výtvorů se stal okamžitě hit. „Objednávky mi chodí hlavně z Ameriky, mám ale i zákazníky z Norska.“ Živit se preparováním zvířat ale Jack nehodlá. „Je s tím příliš mnoho práce, musel bych být blázen, abych se tím zkoušel uživit.“

Reklama

  • Zdroj textu:

    plymouthherald.co.uk

  • Zdroj fotografií: Facebook | Jack Devaney

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Potápěč, který žraloky býčí krmí, je vybaven nejen zkušenostmi, ale rovněž drátěnou košilí. (foto: Shutterstock) 

Příroda

Richard III. (1452–1485) měl drobnější skoro ženskou postavu a pohlednou tvář.

Historie

Dopadnout na polštář 

airbagy pro chodce
kdy: 2012 | omezení: pouze nižší rychlost

Airbagy se staly běžnou formou ochrany řidičů i spolujezdců, a řada automobilek se proto zamýšlela, zda by nemohly mírnit také náraz nešťastně zasaženého chodce. Během kolize se měly airbagy na kapotě nafouknout a pokrýt plochu střetu. Ačkoliv je myšlenka na první pohled nosná a snadno realizovatelná, nakonec se neujala. Vnější airbagy byly totiž účinné jen při nižších rychlostech, a pouze pokud nešťastník dopadl přímo na ně. Daleko efektivnější se ukázaly změny v umístění motoru a mřížky chladiče, které pomohly lépe usměrnit případný náraz. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Design orbitální stanice Voyager Space Station společnosti Orbital Assembly Corporation.

Vesmír
Revue
Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907