Vytrvalá ruka spravedlnosti: Američanku úřady stíhaly za 21 let nevrácenou videokazetu

26.04.2021 - Martin Reichman

Američanka Caron McBrideová před 21 lety nevrátila videokazetu z půjčovny. Dodnes ji za to úřady stíhaly, přestože videopůjčovna už dávno neexistuje


Reklama

Pro Američanku Caron McBrideovou to byl šok. Po svatbě se obrátila na úřady s žádostí o změnu příjmení v řidičském průkazu. Vzhledem ke koronavirovým opatřením svou žádost podávala elektronicky, úřednice ji ale v odpovědi kvůli „nějakému staršímu problému“ odkázala na státní zastupitelství v Oklahomě.

Caron se proto obrátila na oklahomské státní zastupitelství, kde se ke svému překvapení dozvěděla, že je již 21 let stíhaná kvůli vážnému zločinu zpronevěry – údajně v roce 1999 nevrátila půjčovně Movie Place v Normanu videokazetu Sabrina – mladá čarodějnice.

Vytrvalá ruka spravedlnosti

„Nevěřila jsem vlastním uším, musela jsem úřednici říct, aby mi to zopakovala,“ popsala své pocity Caron McBrideová, když se dozvěděla, že je obviněna z vážného zločinu a že na ni byl vydán zatykač. V rozhovoru pro oklahomskou televizní stanici FOX 25 uvedla, že si vůbec není vědoma, že by si videokazetu o mladé čarodějnici kdy půjčila. „Žila jsem tehdy s mužem, který měl dvě malé dcery, možná si tu videokazetu půjčil na mé jméno. Sama jsem ten pořad nikdy neviděla, není to můj šálek čaje,“ vysvětlila Caron.

TIP: Po vychladlých stopách: Jak dopadnout vraha i po 50 či 100 letech?

Případ s poněkud absurdní příchutí má naštěstí dobrý konec. Američanka požádala oklahomské úřady o zastavení stíhání, které jí po medializaci celého případu skutečně vyhověly a obvinění stáhly. Podle Eda Blaua, bývalého státního zástupce a specialisty na občanské právo, ale šlo ze strany státního zastupitelství o shovívavý přístup. Ani skutečnost, že videopůjčovna už od roku 2008 neexistuje a de facto tak není nikdo, kdo by zastupoval poškozenou stranu, podle něj neznamená, že by okres Cleveland nemohl Caron McBrideovou stíhat.

Reklama

  • Zdroj textu:

    New York Post, KOKH-TV (FOX 25)

  • Zdroj fotografií:

    Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda

Pláž v městečku Key West se nachází v těsné blízkosti vojenské základny.

Cestování

Král Hollywoodu prožil lásku, kterou ukončila až smrt.

Historie

Na objevu ORC se podílela soustava radioteleskopů ASKAP v Západní Austrálii.

Vesmír

Dlouhodobý pokus se samečky zebřiček pestrých (Taeniopygia guttata) ukázal, že ptáci se zpěvu nejen učí, ale do značné míry jej mají zakódovaný v genech.

Příroda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907