Vytrvalá ruka spravedlnosti: Američanku úřady stíhaly za 21 let nevrácenou videokazetu

26.04.2021 - Martin Reichman

Američanka Caron McBrideová před 21 lety nevrátila videokazetu z půjčovny. Dodnes ji za to úřady stíhaly, přestože videopůjčovna už dávno neexistuje


Reklama

Pro Američanku Caron McBrideovou to byl šok. Po svatbě se obrátila na úřady s žádostí o změnu příjmení v řidičském průkazu. Vzhledem ke koronavirovým opatřením svou žádost podávala elektronicky, úřednice ji ale v odpovědi kvůli „nějakému staršímu problému“ odkázala na státní zastupitelství v Oklahomě.

Caron se proto obrátila na oklahomské státní zastupitelství, kde se ke svému překvapení dozvěděla, že je již 21 let stíhaná kvůli vážnému zločinu zpronevěry – údajně v roce 1999 nevrátila půjčovně Movie Place v Normanu videokazetu Sabrina – mladá čarodějnice.

Vytrvalá ruka spravedlnosti

„Nevěřila jsem vlastním uším, musela jsem úřednici říct, aby mi to zopakovala,“ popsala své pocity Caron McBrideová, když se dozvěděla, že je obviněna z vážného zločinu a že na ni byl vydán zatykač. V rozhovoru pro oklahomskou televizní stanici FOX 25 uvedla, že si vůbec není vědoma, že by si videokazetu o mladé čarodějnici kdy půjčila. „Žila jsem tehdy s mužem, který měl dvě malé dcery, možná si tu videokazetu půjčil na mé jméno. Sama jsem ten pořad nikdy neviděla, není to můj šálek čaje,“ vysvětlila Caron.

TIP: Po vychladlých stopách: Jak dopadnout vraha i po 50 či 100 letech?

Případ s poněkud absurdní příchutí má naštěstí dobrý konec. Američanka požádala oklahomské úřady o zastavení stíhání, které jí po medializaci celého případu skutečně vyhověly a obvinění stáhly. Podle Eda Blaua, bývalého státního zástupce a specialisty na občanské právo, ale šlo ze strany státního zastupitelství o shovívavý přístup. Ani skutečnost, že videopůjčovna už od roku 2008 neexistuje a de facto tak není nikdo, kdo by zastupoval poškozenou stranu, podle něj neznamená, že by okres Cleveland nemohl Caron McBrideovou stíhat.

Reklama

  • Zdroj textu:

    New York Post, KOKH-TV (FOX 25)

  • Zdroj fotografií:

    Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Astronauti Tim Kopra a Tim Peake během odběru krve ve vesmíru.

Vesmír

Velké množství ozonu v přízemní vrstvě vzduchu značně snižuje úrodu rýže a dalších plodin.

Věda

Žraloky Perezovy jsme potkávali při každém ponoru. Potápění s těmito poměrně mohutnými parybami může být pro někoho adrenalinovým zážitkem. Je třeba však zachovat klid a přítomnost nádherných a elegantních tvorů si užít.

Příroda

Rituál otvírání úst – rakev s mumií symbolicky třímá sám Anup (Anúbis), dcera a manželka mrtvého faraona hořekují, zatímco kněží vykonávají obřady.

Historie

Šedá je nejtypičtější barvou orlovských klusáků. Na sněhu sice vypadají krásně, ale mají rádi spíše teplejší podnebí.

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907