10 vánočních dárků, které byste si měli letos raději odpustit

24.12.2022 - Zuzana Rychlá a ČTK

Dát někomu dobrý dárek chce vynaložit nějaký čas, snahu a trochu přemýšlení. Ale jak se můžeme vyhnout tomu, abychom někoho nepřipravili o vánoční radost špatným dárkem? Australský server Finder sestavil přehled věcí, které nedoporučuje pořizovat příbuzným a přátelům.

<h3>Sexy zahradní trpaslík</h3><p>Je otázkou, jestli lidé vůbec potřebuj mít v zahradě sádrové nebo plastové trpaslíky, a proto se sexy zahradní trpaslík dostal na první příčku nejhorších dárků. <em>„Myslím, že se všichni shodneme, že nepotřebujeme zahradní trpaslíky, kteří se povalují na trávníku ve spodním prádle,“</em> řekl šéfredaktor serveru <em>Finder</em> Angus Kidman. <em>(foto: Shutterstock)</em></p>

Sexy zahradní trpaslík

Je otázkou, jestli lidé vůbec potřebuj mít v zahradě sádrové nebo plastové trpaslíky, a proto se sexy zahradní trpaslík dostal na první příčku nejhorších dárků. „Myslím, že se všichni shodneme, že nepotřebujeme zahradní trpaslíky, kteří se povalují na trávníku ve spodním prádle,“ řekl šéfredaktor serveru Finder Angus Kidman. (foto: Shutterstock)

<h3>Jednoúčelové spotřebiče</h3><p>Číslem dva na seznamu pochybných dárků jsou kuchyňské spotřebiče, které umí jen jednu věc. Může to být pomocník na výrobu párků v rohlíku nebo klobás, anebo kávovar, který vaří jen jediný typ kávy. Všichni víme, co se s podobnými dárky stane – jen zabírají místo v zadní části kuchyňských skříněk. <em>(foto: Pexels, breakermaximus, CC0)</em></p>

Jednoúčelové spotřebiče

Číslem dva na seznamu pochybných dárků jsou kuchyňské spotřebiče, které umí jen jednu věc. Může to být pomocník na výrobu párků v rohlíku nebo klobás, anebo kávovar, který vaří jen jediný typ kávy. Všichni víme, co se s podobnými dárky stane – jen zabírají místo v zadní části kuchyňských skříněk. (foto: Pexels, breakermaximus, CC0)

<h3>Kalendář</h3><p>Kalendáře jsou tradiční dárek, ale většina z nás už má telefony s kalendářem. Nepotřebujeme mít na zdi kus papíru, aby nám řekl, jaký den bude zítra.<em> (foto: Shutterstock)</em></p>

Kalendář

Kalendáře jsou tradiční dárek, ale většina z nás už má telefony s kalendářem. Nepotřebujeme mít na zdi kus papíru, aby nám řekl, jaký den bude zítra. (foto: Shutterstock)

<h3>Sýr</h3><p>Sýr je výborná věc, ale převážení z místa na místo a uložení pod stromkem v teplém obývacím pokoji nemusí snášet příliš dobře. A málokdo by si asi přál, aby se mu do vůně jehličí a purpury přimísil odér dobře vyzrálého až přezrálého sýra. (foto: Pixabay, ha11ok, CC0)</p>

Sýr

Sýr je výborná věc, ale převážení z místa na místo a uložení pod stromkem v teplém obývacím pokoji nemusí snášet příliš dobře. A málokdo by si asi přál, aby se mu do vůně jehličí a purpury přimísil odér dobře vyzrálého až přezrálého sýra. (foto: Pixabay, ha11ok, CC0)

<h3>Příliš velké dárky</h3><p>Často ty nejlepší věci jsou v malém balení. A nic není horšího, než když jedete za rodinou, kde dostanete obrovský dárek, který se vám nevejde do kufru auta - anebo neprojde při odbavení na letišti. <em>(foto: Shutterstock)</em></p>

Příliš velké dárky

Často ty nejlepší věci jsou v malém balení. A nic není horšího, než když jedete za rodinou, kde dostanete obrovský dárek, který se vám nevejde do kufru auta - anebo neprojde při odbavení na letišti. (foto: Shutterstock)

<h3>Pleťová kosmetika proti stárnutí</h3><p>Všechny kosmetické přípravky proti stárnutí, vráskám nebo skvrnám na pleti by měly být tabu. Nikdo nechce, aby si jeho milovaní a blízcí mysleli, že se jim snaží naznačit, že vypadají staře, vrásčitě a unaveně. <em>(foto: Pexels, Teona Swift, CC0)</em></p>

Pleťová kosmetika proti stárnutí

Všechny kosmetické přípravky proti stárnutí, vráskám nebo skvrnám na pleti by měly být tabu. Nikdo nechce, aby si jeho milovaní a blízcí mysleli, že se jim snaží naznačit, že vypadají staře, vrásčitě a unaveně. (foto: Pexels, Teona Swift, CC0)

<h3>Permanentka do posilovny</h3><p>Je v zásadě stejný případ jako šestá příčka. Obdarovanému naznačuje, že nevypadá moc ve formě, anebo že ztloustl - a měl by s tím něco dělat. <em>(foto: Pixabay, ZOE-Animation-Studio, CC0)</em></p>

Permanentka do posilovny

Je v zásadě stejný případ jako šestá příčka. Obdarovanému naznačuje, že nevypadá moc ve formě, anebo že ztloustl - a měl by s tím něco dělat. (foto: Pixabay, ZOE-Animation-Studio, CC0)

<h3>Čistící pomůcky a prostředky</h3><p>Rozbalit pod stromečkem vysavač, prachovky nebo sadu čistících prostředků příliš nepřispěje k vánoční atmosféře. Navíc by si obdarovaný či obdarovaná mohli myslet, že je pokládáte za špindíry a šmudly, kteří nemají doma uklizeno.<em> (foto: Pexels, cottonbro studio, CC0)</em></p>

Čistící pomůcky a prostředky

Rozbalit pod stromečkem vysavač, prachovky nebo sadu čistících prostředků příliš nepřispěje k vánoční atmosféře. Navíc by si obdarovaný či obdarovaná mohli myslet, že je pokládáte za špindíry a šmudly, kteří nemají doma uklizeno. (foto: Pexels, cottonbro studio, CC0)

<h3>Ponožky</h3><p>Nikdo nepotřebuje další ponožky. Všichni jich máme spoustu, a pokud náhodou nemáme, prodává je každý supermarket. <em>(foto: Pixabay, tookapic, CC0)</em></p>

Ponožky

Nikdo nepotřebuje další ponožky. Všichni jich máme spoustu, a pokud náhodou nemáme, prodává je každý supermarket. (foto: Pixabay, tookapic, CC0)

<h3>Láhve na vodu, brčka a tanga</h3><p>To, že ne každý dárek je vhodný a vítaný, potvrzuje i australský marketingový expert Peter Applebaum. Podle něj více než dvě procenta vánočních dárků končí v popelnici a sedm procent jich obdarovaní vracejí či vyměňují v obchodech. A jaké nejhorší dárky oslovení Australané dostali? Například láhev na vodu, balení brček, ponožky a spodní prádlo – speciálně pak tanga. <em>(foto: Unsplash, Kira auf der Heide, CC0)</em></p>

Láhve na vodu, brčka a tanga

To, že ne každý dárek je vhodný a vítaný, potvrzuje i australský marketingový expert Peter Applebaum. Podle něj více než dvě procenta vánočních dárků končí v popelnici a sedm procent jich obdarovaní vracejí či vyměňují v obchodech. A jaké nejhorší dárky oslovení Australané dostali? Například láhev na vodu, balení brček, ponožky a spodní prádlo – speciálně pak tanga. (foto: Unsplash, Kira auf der Heide, CC0)

Reklama

  • Zdroj textu:

    Finder, ČTK

  • Zdroj fotografií:

    Shutterstock, Pexels, Pixabay, UnsplashDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Středobod areálu obývaného oneidskou komunitou tvořil cihlový zámeček, kde se odehrávala většina společenských aktivit. (foto: Wikimedia Commons, New York Public Library, CC0)

Zajímavosti

Řepeň durkoman roste na vlhkých polích, špatně odvodněných loukách, dočasně obnažených dnech rybníků, jezer a řek, lze ji nalézt v příkopech cest i blízko lidských sídel. (foto: Wikimedia Commons, Stefan.lefnaerCC BY-SA 4.0)

Věda

Na základě rentgenových snímků a počítačové tomografie jeho mumie vědci předpokládají, že Tutanchamon nejspíš dopadal při chůzi na patu a potřeboval oporu hůlky. (ilustrační foto: Wikimedia Commons, Michael BareraCC BY-SA 4.0)

Historie

Start Ariane 1 nesoucí kosmickou loď ESA Giotto, 2. července 1985. (foto: ESACC BY-SA 4.0)

Vesmír

Operace v hustě obydleném městském prostředí jsou jedněmi z nejnáročnějších vůbec. Brazilské favely poté představují skutečnou městskou džungli, kde policisté navíc musí brát ohledy i na bezpečnost civilních obyvatel. (foto: Wikimedia Commons, Governo do Rio de Janeiro, Marcelo HornCC BY 2.0)

Válka

Startup Vow Food z australského Sydney vyprodukoval jako první na světě maso z buněk vyhynulého mamuta. (ilustrace: Wikimedia Commons, Thomas QuineCC BY-SA 2.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907