20 000 žihadel: Dvacetiletý mladík přežil hororový útok včel

28.11.2022 - Vilém Koubek

Dvacetiletý Austin Bellamy schytal 20 tisíc včelích žihadel a 30 včel vdechl. Přesto jako zázrakem přežil…

<p>Za normálních okolností jsou včely mírumilovné. Pokud jim však někdo zaútočí na úl, může si přivodit i smrtelné následky.<em> (ilustrační foto: Shutterstock)</em></p>

Za normálních okolností jsou včely mírumilovné. Pokud jim však někdo zaútočí na úl, může si přivodit i smrtelné následky. (ilustrační foto: Shutterstock)


Reklama

Dvacetiletý Austin Bellamy pomáhal u prarodičů na zahradě stříhat stromy, když nedopatřením narušil včelí hnízdo, o němž nevěděl. Reakce medonosného hmyzu prý byla naprosto brutální: Dle slov své babičky mladík vypadal, jako by ho obklopil černý mrak, který navíc útočil na všechny, kdo se nešťastníkovi pokoušeli pomoct. Austin nakonec dostal přes 20 tisíc žihadel a vdechl 30 včel.

TIP: Bolestivý experiment prozradil, která část mužského těla je nejcitlivější na žihadla

Ze stromu nešťastného mladíka dostali až hasiči a následně byl letecky transportován do univerzitní nemocnice v Cincinnati, kde ho lékaři uvedli do umělého spánku. Následkem šoku upadl do bezvědomí a selhaly mu ledviny. V umělém spánku nakonec strávil Austin pět dnů, podle lékařů má ale dobré vyhlídky na úplné uzdravení.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace kosmické lodi DRACO poháněné jaderným pohonem. (zdroj: DARPACC0)

Vesmír

Pohled na soptící tonžský vulkán, který v roce 2015 vytvořil dnes již neexistující ostrov Hunga Tonga–Hunga Haʻapai. (foto: Profimedia)

Věda

Jen kousek od Café Museum je slavný Naschmarkt – právě tady se každou sobotu dopoledne koná velký bleší trh. (ilustrace: Wikimedia Commons, Carl Moll, CC0)

Historie
Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907