Američanka se procházela na Rudém náměstí s teletem, skončila za mřížemi

02.02.2023 - Zuzana Rychlá a ČTK

Ruské úřady zadržely Američanku, která se procházela po Rudém náměstí v Moskvě s teletem. Úřady ji potrestaly vězením a pokutou.


Reklama

Alicia Day je poměrně známou veganskou aktivistkou. V roce 2019 bydlela tato Američanka původem z New Jersey v Londýně, kde se dostala do křížku s tamními úřady a ochránci zvířat kvůli svému prasečímu mazlíčkovi, kterého chovala v bytě, vydávala se s ním na procházky do města, dopřávala si s ním společnou koupel, brala ho na projížďky taxíkem a do restaurací. V loňském roce si Alicia podobnou eskapádu zopakovala i v polské Varšavě.

TIP: Pár ve Švédsku chtěl pro syna jméno Vladimir Putin, úřady to zamítly

Zatímco v Londýně jí bylo zvíře úřady odebráno a přemístěno do útulku, moskevské úřady tolik pochopení pro její lásku ke zvířatům neměly. Za překážení chodcům, nepovolený protest a kladení odporu policii ji úřady potrestaly vězením na 13 dnů a pokutou ve výši 20 tisíc rublů (přibližně 6 200 korun).

Američanka podle ruských médií koupila tele na jatkách a na Rudé náměstí vyrazila proto, že mu chtěla ukázat hezké místo. Dayová má turistické vízum a aktuálně žije na okraji Moskvy. Americká ambasáda se k jejímu zadržení zatím nevyjádřila.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

 Jak dostát svým závazkům? Pomůže vhodná strava, nebo je nutno přikročit k razantnějším úpravám? (ilustrace: Midjourney AI, CC0)

Historie

Pitva mumifikovaného bizona ze Sibiře, odborníky ze Severovýchodní federální univerzity v Jakutsku. (foto: NEFU Press Service, Svetlana PavlovaCC BY-SA 4.0)

Věda

Z nacisty obsazeného Československa odešel Emil Boček v 16 letech. Zúčastnil se bojů o Francii, poté v Británii vstoupil do RAF, kde působil jako mechanik. Letecký výcvik absolvoval v Kanadě a od roku 1944 se v řadách československé 310. stíhací perutě v britském letectvu na spitfirech účastnil vzdušných bojů. (foto: Profimedia)

Válka

Uran a jeho měsíce zřejmě skrývají nejedno tajemství. (foto: Wikimedia Commons, NASACC0)

Vesmír
Revue

Článek zpochybňující zavedené představy o tradicích italské gastronomie vzbudil v Itálii velký ohlas. (foto: Unsplash, amirali mirhashemianCC0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907