Originální hra světel: 50 tisíc svítících koulí rozzářilo australskou poušť

07.04.2016 - Stanislav Mihulka

Britský umělec vytvořil v australském Národním parku Uluru magickou světelnou instalaci. Vychutnejte si úchvatný pohled z ptačí perspektivy


Reklama

Bruce Munro z Velké Británie se rozhodl, že nechá „rozkvést“ noční poušť v australském Národním parku Uluru, ležícího v blízkosti slavné rudé skály Ayers Rock. Svou uměleckou instalaci nazval Field of Light (česky Plocha světel).

Munro v poušti nainstaloval celkem 50 tisíc skleněných koulí upevněných na skleněných tyčích. Ty propojil 380 kilometry optického kabelu. Světlo pro instalaci dodává 144 projektorů napájených energií ze solárních panelů. Světlo z projektorů pak putuje touto neuronovou sítí do jednotlivých koulí, tyčí a svítících kabelů. Příprava takto rozsáhlé expozice nebyla nic snadného - jen přípravy v Británii zabraly 2 800 hodin a dalších 3 900 hodin strávil Bruce Munro přímo na místě v Uluru. Výsledkem je 49 tisíc metrů čtverečních zářící pouště.

Expozice Field of Light z ptačí perspektivy

Expozice odstartovala 1. dubna a za 35 australských dolarů (cca 630 Kč) bude návštěvníkům přístupná po dobu jednoho roku.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Bruce Munro, Voyages, Ayers Rock Resort

  • Zdroj fotografií: Mark Pickthall, Hoverscape | Aerial Drone Photography and Video

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Název dugong pochází z malajštiny, kde „duyung“ znamená „mořská dáma“. Vzhledově tato paralela dost vázne, ale je pravda, že v přítomnosti potápěčů se tito tvorové chovají velmi povzneseně.

Příroda

Rekonstrukce vikingské osady v L'Anse aux Meadows.

Věda

Inspektor Izraelského památkového úřadu s objeveným mečem.

Věda

Tropické cyklóny dostávaly jména už před několika staletími. Bouře byly tehdy pojmenovávány podle míst, kde působily velké škody nebo podle svatých.

Zajímavosti

Koncept lunární motorky Tardigrade.

Vesmír

Všemi barvami hrající kopce Aktau v NP Altyn-Emel jsou tvořeny měkkými sedimenty

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907