Britská designérka představila nejdražší boty na světě: Stojí 300 milionů

06.11.2017 - Zuzana Rychlá

Na nejdražší boty na světě, vyrobené převážně ze zlata a osázené vzácnými diamanty, se může těšit šťastná majitelka z Dubaje

Debbie Winghamová a její 300milionové střevíce.
Debbie Winghamová a její 300milionové střevíce.

Reklama

Britská designérka Debbie Winghamová je známá svými superluxusními výtvory – v minulosti představila například šaty posázené více něž dvěma tisíci diamanty v celkové ceně přes 15 milionů dolarů (zhruba 330 milionů korun). Pro bohatého šejka z Spojených arabských emirátů nechala před dvěma lety připravit dort v ceně 64 milionů dolarů (asi 1,4 miliardy korun).

TIP: Hračky pro náročné: Za Rolls Royce mezi fidget spinnery zaplatíte tisíce

Nejnovější počin Debbie vzešel ze spolupráce s floridským umělcem Chrisem Campbellem. Dámské boty na vysokém podpatku jsou vyrobené převážně ze zlata – šité jsou zlatou nití, a i kožené části jsou opatřené nátěrem 24karátového zlata. Pochopitelně ani tentokrát nemohou chybět vzácné diamanty – tříkarátové růžové a jednokarátové modré.

Botičky v ceně 15 100 000 amerických dolarů míří k nejmenovanému klientovi do Dubaje. Podle sdělení Debbie Winghamové má jít o narozeninový dárek.

Reklama

  • Zdroj textu:

    The National

  • Zdroj fotografií: Debbie WinghamDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907