Britská designérka představila nejdražší boty na světě: Stojí 300 milionů

06.11.2017 - Zuzana Rychlá

Na nejdražší boty na světě, vyrobené převážně ze zlata a osázené vzácnými diamanty, se může těšit šťastná majitelka z Dubaje

Debbie Winghamová a její 300milionové střevíce.
Debbie Winghamová a její 300milionové střevíce.

Reklama

Britská designérka Debbie Winghamová je známá svými superluxusními výtvory – v minulosti představila například šaty posázené více něž dvěma tisíci diamanty v celkové ceně přes 15 milionů dolarů (zhruba 330 milionů korun). Pro bohatého šejka z Spojených arabských emirátů nechala před dvěma lety připravit dort v ceně 64 milionů dolarů (asi 1,4 miliardy korun).

TIP: Hračky pro náročné: Za Rolls Royce mezi fidget spinnery zaplatíte tisíce

Nejnovější počin Debbie vzešel ze spolupráce s floridským umělcem Chrisem Campbellem. Dámské boty na vysokém podpatku jsou vyrobené převážně ze zlata – šité jsou zlatou nití, a i kožené části jsou opatřené nátěrem 24karátového zlata. Pochopitelně ani tentokrát nemohou chybět vzácné diamanty – tříkarátové růžové a jednokarátové modré.

Botičky v ceně 15 100 000 amerických dolarů míří k nejmenovanému klientovi do Dubaje. Podle sdělení Debbie Winghamové má jít o narozeninový dárek.

Reklama

  • Zdroj textu:

    The National

  • Zdroj fotografií: Debbie Wingham



Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V minulosti sestávaly nejjemnější látky z více než dvou set vláken na centimetr čtvereční a zdobily je také výšivky. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vedle pilota má Air Car pojmout i trojici spolucestujících. (foto: Profimedia/Lazzarini Design)

Revue

Mohutný výron koronální hmoty na snímku sondy SOHO

Vesmír

Archeologům se poprvé podařilo nalézt zbytky dřevěných hrotů z římské éry, které měly odradit útočníky. Hroty fungovaly podobně jako ostraný drát nebo žiletkový plot. (ilustrační foto: Unsplash, Hunter JamesCC0)

Věda

Pohled z planiny Omalos na vrcholky Bílých hor (Lefka Ori) s divokými růžovými tulipány (Tulipa bakeri) a fialovými sasankami věncovými (Anemone coronaria) v popředí. (foto: Cedrik a Štěpánka Haškovcovi - se souhlasem k publikování)

Příroda

Stříbro nalezené v Kutné hoře vedlo krále k vydání horního zákoníku a ražbě pražských grošů, „tvrdé měny“ středověku. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907