Chorvatský důchodce našel na zahradě raritu: Dvouhlavého hada

31.10.2016 - Redakce Tajemství vesmíru


Reklama

Důchodce z chorvatského Kravarska objevil na své zahradě skutečnou raritu. Na betonovém plácku za jeho garáží se vyhříval dvouhlavý had. Hádek, který vypadá jako užovka obojková, skončil v péči veterinářů v místní zoo. „Byl jsem překvapený a zmatený, nemohl jsem uvěřit, že jsem našel něco tak vzácného,“ okomentoval svůj nález Josip Vranic.

TIP: Hříčka z Kansasu: Bizarní dvouhlavý had s rozpolcenou osobností

Dvouhlavá zvířata se v přírodě občas objeví. Děje se tomu v případě, kdy se jednovaječná dvojčata neoddělí kompletně. Kvůli špatné koordinaci a omezeném pohybu ale tito jedinci nemají příliš velkou šanci na přežití.

  • Zdroj textu:

    express.co.uk

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ledoborec Polarstern vyplul 20. září 2019 z norského Tromsø a 6. října se v Severním ledovém oceánu připojil ke kře. Šedá šipka znázorňuje, kterým směrem se loď zřejmě vydá. Do přístavu v německém Bremerhavenu by se měla podle plánu vrátit letos v říjnu.

Zajímavosti

V prachu se může skrývat rezistence na antibiotika 

Věda

Půlmilionový roj sarančat pustinných (Desert locust) dokáže za jediný den spořádat stejné množství jídla jako 10 slonů, 25 velbloudů nebo 2 500 lidí. Velké roje mohou mít až 80 milionů jedinců.

Revue

Bohatství v kopcích nad solným jezerem objevili už neolitičtí zemědělci

Historie

Požár při testu motorů Reaver.

Vesmír

Jádro oblasti rozšíření kakadu palmového (Probosciger aterrimus) se omezuje na region Nové Guineje a cíp na severu Austrálie.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907