Čína má další primát: V provincii Chu-pej jezdí nejdelší eskalátor na světě

12.10.2016 - Martin Reichman

Po nejdelším a nejvyšším proskleném mostě a největším radioteleskopu na světě, má Čína další nej – téměř tři čtvrtě kilometru dlouhý vyhlídkový eskalátor


Reklama

Někdy to vypadá, jako by byla současná Čína posedlá honbou za stavebními rekordy – v posledních měsících Číňané představili největší radioteleskop na světě, nejdelší skleněný most a také nejvyšší prosklený most na světě.

Do výčtu čínských „nej“ nyní přibyl další zápis - v provincii Chu-pej nově jezdí nejdelší eskalátor na světě. Nový vyhlídkový megaeskalátor měří na délku 688 metrů a vine se po úbočí hory Čchi-sing-čaj (Qixingzhai). Postavený je prý především z ekologicky šetrných materiálů a za hodinu dokáže přepravit až 7 300 pasažérů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    People's Daily

  • Zdroj fotografií: People's Daily

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kopcovitá krajina Bílých Karpat státní kontrole dlouho unikala. Náročný terén úředníky od návštěv odrazoval. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Jediný zachovaný kus německého 128mm samohybného kanonu s přezdívkou „Sturer Emil“ lze zhlédnout v muzeu v ruské Kubince. (foto: Wikimedia Commons, Alan WilsonCC BY-SA 2.0)

Válka

Kmen Bójů neobýval pouze střední Evropu. Mnohem silnější větev žila v severní Itálii, takzvané Předalpské Galii, kde bojovali s Římany, a dokonce je několikrát porazili.(ilustrace: © Martina Nacházelová - se souhlasem k publikování)

Historie

Podle odborníků z NASA je nejzajímavějším cílem pro vybudování měsíční základny oblast Shackletonova a de Gerlacheova kráteru u jižního pólu. (ilustrace: NASA/Advanced Concepts LaboratoryCC0)

Vesmír

Lesní požár na konci permu

Věda

Karikatura zachycující cara Mikuláše II. a Theodora Roosevelta, který apeluje ve věci krutého zacházení s ruskými Židy. (ilustrace: Wikimedia Commons, Emil Flohri, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907