Čtyřnohá šampionka: Bloodhoundice zaběhla půlmaraton „omylem“

25.03.2016 - redakce 100+1


Reklama

Přestože nepatří mezi nerychlejší běžce, jsou bloodhoundi vynikající lovci. Bohužel jsou také odvěkými tuláky. Potvrzuje to i příběh bloodhoundice Ludivine z Elkmontu v Alabamě.

Majitelka Ludivine, April Hamlinová, pustila fenku, aby se proběhla po zahradě. Dvouapůlletá Ludivine se na zahradě nejspíš příliš nelíbilo a vydala se proto vstříc dobrodružství. Na svých toulkách se náhodně připletla mezi závodníky půlmaratonu - po startu s nimi udržovala tempo a nakonec skončila sedmá.

Lenošná závodnice

Panička se o jejím útěku dozvěděla až po skončení závodu, když jí přátelé mezi pořadateli poslali fotku mazlíčka s medailí. „Stále nemůžu uvěřit, že Ludivine uběhla půlmaraton. Ve skutečnosti je totiž velice líná,“ divila se majitelka s úsměvem. Jim Clemens, který běžel před fenkou, však dodává, že Ludivine neustále někam odbíhala – kdyby závodila na sto procent, dosáhla by možná až na stupně vítězů.

Ludivine absolvovala půlmaratonskou trasu (21 kilometrů) v čase 1:32:56 a za svými zády nechala 165 běžců, což je na amatérku úctyhodný výkon. Světový rekord na stejné trati drží Florence Kiplagatová z Keni s časem 1:05:09.

Příběh, který oslovil širokou veřejnost, má své ppokračování – na počest psí šampionky ponese příští ročník elkmontského běhu její jméno.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Facebook

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Mnozí připisují mizení letadel a lodí v bermudském trojúhelníku nadpřirozenu či mimozemšťanům.

Zajímavosti

V okamžiku, kdy se z podvrženého vejce vylíhne malá kukačka, má hnízdní parazit vyhráno. Ještě slepá kukačka vytlačí hostitelova vajíčka nebo už vylíhlá mláďata z hnízda a uzurpuje si péči hostitele. Ve výřezu vajíčka ťuhýka obecného s „kódem“, který má odhalit podvrh.

Příroda

Placebo je účinné a má smysl ho používat v léčbě, ukázala to studie amerických vědců.

Věda

Portorický radioteleskop dostal pořádně zabrat.

Vesmír

Scéna ze všedního dne na vídeňských barikádách. Ilustrace H. Katzlera z roku 1872.

Historie

 Komunisté si prorážejí cestu k prezidentskému paláci v centru Saigonu.

 

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907