Čtyřnohá šampionka: Bloodhoundice zaběhla půlmaraton „omylem“

25.03.2016 - redakce 100+1


Reklama

Přestože nepatří mezi nerychlejší běžce, jsou bloodhoundi vynikající lovci. Bohužel jsou také odvěkými tuláky. Potvrzuje to i příběh bloodhoundice Ludivine z Elkmontu v Alabamě.

Majitelka Ludivine, April Hamlinová, pustila fenku, aby se proběhla po zahradě. Dvouapůlletá Ludivine se na zahradě nejspíš příliš nelíbilo a vydala se proto vstříc dobrodružství. Na svých toulkách se náhodně připletla mezi závodníky půlmaratonu - po startu s nimi udržovala tempo a nakonec skončila sedmá.

Lenošná závodnice

Panička se o jejím útěku dozvěděla až po skončení závodu, když jí přátelé mezi pořadateli poslali fotku mazlíčka s medailí. „Stále nemůžu uvěřit, že Ludivine uběhla půlmaraton. Ve skutečnosti je totiž velice líná,“ divila se majitelka s úsměvem. Jim Clemens, který běžel před fenkou, však dodává, že Ludivine neustále někam odbíhala – kdyby závodila na sto procent, dosáhla by možná až na stupně vítězů.

Ludivine absolvovala půlmaratonskou trasu (21 kilometrů) v čase 1:32:56 a za svými zády nechala 165 běžců, což je na amatérku úctyhodný výkon. Světový rekord na stejné trati drží Florence Kiplagatová z Keni s časem 1:05:09.

Příběh, který oslovil širokou veřejnost, má své ppokračování – na počest psí šampionky ponese příští ročník elkmontského běhu její jméno.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Facebook

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle vědců bychom se při hledání mimozemského života měli zaměřit především na exoplanetyu oranžových trpaslíků.

Vesmír

V prvních letech vládnutí to rozhodně žádná selanka nebyla – roku 1853 se císaře neúspěšně pokusil zabít maďarský nacionalista.

Historie

Diego Velázquez: Vévoda Olivares na koni

Obraz Vévoda Olivares na koni (1634) od španělského malíře Diega Velázqueze upozorňuje na stoupající hladiny světových oceánů.

Revue

Jeffersonův dům vznikl jako plantážnické sídlo.

Zajímavosti

Málokdy se stává, aby člověk pod hladinou moře viděl tolik langust pohromadě. Tady jimi bylo okolí stoletého vraku doslova přecpáno

Příroda

Autonomní kabina projektu CAPRI.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907