Divoká prasata rozryla lesní skrýš plnou kokainu a pomohla tak odhalit drogový gang

Itálie se potýká s přemnoženými divočáky. Kromě farmářů a motoristů si na divoká prasata stěžují i drogoví dealeři

16.11.2019 - Martin ReichmanItálii trápí přemnožená stáda divočáků. Farmáři, kterým divoká zvířata způsobují největší škody, dokonce vyrazili demonstrovat do Říma a snažili se přimět vládu, aby začala situaci řešit. Divočáci ale netrápí jen zemědělce, vážné škody způsobují i motoristům a nově i drogovým dealerům.

Italská policie se začala intenzivně zajímat o skupinou Albánců po loňské vraždě jednadvacetiletého muže. Policisté byli přesvědčeni, že vražda měla souvislost s drogovým podsvětím a v září 2018 proto začala skupinu odposlouchávat.

Odposlechy nakonec potvrdily původní podezření policistů – skupina do Toskánska skutečně pašovala kokain ze sousední Perugie, přičemž hlavním distribučním centrem se stal noční klub v Arezzu, patřící jednomu z podezřelých.

TIP: Nadopované ananasy: Španělská policie odhalila pašeráky kokainu

Jinak v podstatě všední zločin měl ale zajímavé pozadí – skupina používala pro pašování drog tajnou skrýš ukrytou v lesích nedaleko třináctitisícového Montepulciana. Lesní úkryt ale navštívili nezvaní hosté – nikoliv však policisté z protidrogového, jak by se dalo očekávat, nýbrž stádo divočáků

Zvědavá zvířata, k nelibosti členů gangu, rozryla a rozsypala po lese kokain v hodnotě okolo půl milionu korun. Nářek naštvaných pašeráků nad zničeným kontrabandem zachytili v rámci odposlechů policisté, a poté už vzaly věci rychlý spád – čtveřice drogových dealerů skončila v policejní cele a k lesní skrýši vyrazili policisté z protidrogového útvaru.


Další články v sekci