Divoká prasata rozryla lesní skrýš plnou kokainu a pomohla tak odhalit drogový gang

16.11.2019 - Martin Reichman

Itálie se potýká s přemnoženými divočáky. Kromě farmářů a motoristů si na divoká prasata stěžují i drogoví dealeři

<p>Utajená skrýš uprostřed lesů možná připadala pašerákům drog jako dobrý nápad. Tedy alespoň do té chvíle, než ji navštívilo stádo zvědavých divočáků.</p>

Utajená skrýš uprostřed lesů možná připadala pašerákům drog jako dobrý nápad. Tedy alespoň do té chvíle, než ji navštívilo stádo zvědavých divočáků.


Reklama

Itálii trápí přemnožená stáda divočáků. Farmáři, kterým divoká zvířata způsobují největší škody, dokonce vyrazili demonstrovat do Říma a snažili se přimět vládu, aby začala situaci řešit. Divočáci ale netrápí jen zemědělce, vážné škody způsobují i motoristům a nově i drogovým dealerům.

Italská policie se začala intenzivně zajímat o skupinou Albánců po loňské vraždě jednadvacetiletého muže. Policisté byli přesvědčeni, že vražda měla souvislost s drogovým podsvětím a v září 2018 proto začala skupinu odposlouchávat.

Odposlechy nakonec potvrdily původní podezření policistů – skupina do Toskánska skutečně pašovala kokain ze sousední Perugie, přičemž hlavním distribučním centrem se stal noční klub v Arezzu, patřící jednomu z podezřelých.

TIP: Nadopované ananasy: Španělská policie odhalila pašeráky kokainu

Jinak v podstatě všední zločin měl ale zajímavé pozadí – skupina používala pro pašování drog tajnou skrýš ukrytou v lesích nedaleko třináctitisícového Montepulciana. Lesní úkryt ale navštívili nezvaní hosté – nikoliv však policisté z protidrogového, jak by se dalo očekávat, nýbrž stádo divočáků

Zvědavá zvířata, k nelibosti členů gangu, rozryla a rozsypala po lese kokain v hodnotě okolo půl milionu korun. Nářek naštvaných pašeráků nad zničeným kontrabandem zachytili v rámci odposlechů policisté, a poté už vzaly věci rychlý spád – čtveřice drogových dealerů skončila v policejní cele a k lesní skrýši vyrazili policisté z protidrogového útvaru.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vesmír

Norimaki Synthesizer ve variantě pro digitální ochutnávání suši

Věda
Revue

Elisabeth na autoportrétu

Historie
Vesmír
Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907