Dunaj pokryla souvislá vrstva ledu: Stalo se tak teprve podruhé za posledních 25 let

24.01.2017 - Martin Reichman

Zamrzlý Dunaj ve Vídni -<p>Souvislá vrstva ledu pokryla druhou největší řeku Evropy již podruhé za posledních 25 let.</p>
Zamrzlý Dunaj ve Vídni -

Souvislá vrstva ledu pokryla druhou největší řeku Evropy již podruhé za posledních 25 let.


Reklama

Nízké teploty, které sužují celou střední Evropu, jsou podle odborníků důsledkem oteplování Arktidy. Kromě komplikací v dopravě, zvýšené hladině smogu ve velkých městech a zdravotních komplikacích ale mrazy přinášejí něco dobrého. Zamrzlý Dunaj se v posledních dnech stal rájem vídeňských bruslařů. Bruslení na zamrzlém Dunaji je přitom podle odborníků událostí, která se obvykle opakuje jen jednou, maximálně dvakrát za život. Poslední dekáda je ale v tomto směru výjimkou – souvislá vrstva ledu pokryla druhou největší řeku Evropy již podruhé za posledních 25 let. Naposled se ve Vídni na Dunaji bruslilo v lednu 2012. Radost bruslařů rozhodně nesdílí lodní společnosti. Kvůli ledové pokrývce se lodní doprava na Dunaji zastavila nejen v Rakousku, ale také v Srbsku a firmy hlásí milionové škody.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Daily Mail

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

V tradiční koridě jsou přesně určené nástroje, které má matador k dispozici. V první fázi se používají kopí varas a pláštěnka capote, v další pak barevné tyče s háky banderillas. V závěrečné části přichází ke slovu muleta, meč espada či dýka puntilla.

Historie

Expert ochrany přírody připravuje sterilizační šipky pro hrochy v Kolumbii

Věda

Hladina kyslíku v atmosféře podstatně vzrostla, až když před 2,5 miliardami let na Zemi konečně poklesla intenzita „deště meteoritů“.

Vesmír

Tato stíhačka Ki-43 se dochovala v leteckém muzeu v americké Pimě.

Válka
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907