Dunaj pokryla souvislá vrstva ledu: Stalo se tak teprve podruhé za posledních 25 let

24.01.2017 - Martin Reichman

Zamrzlý Dunaj ve Vídni -<p>Souvislá vrstva ledu pokryla druhou největší řeku Evropy již podruhé za posledních 25 let.</p>
Zamrzlý Dunaj ve Vídni -

Souvislá vrstva ledu pokryla druhou největší řeku Evropy již podruhé za posledních 25 let.


Reklama

Nízké teploty, které sužují celou střední Evropu, jsou podle odborníků důsledkem oteplování Arktidy. Kromě komplikací v dopravě, zvýšené hladině smogu ve velkých městech a zdravotních komplikacích ale mrazy přinášejí něco dobrého. Zamrzlý Dunaj se v posledních dnech stal rájem vídeňských bruslařů. Bruslení na zamrzlém Dunaji je přitom podle odborníků událostí, která se obvykle opakuje jen jednou, maximálně dvakrát za život. Poslední dekáda je ale v tomto směru výjimkou – souvislá vrstva ledu pokryla druhou největší řeku Evropy již podruhé za posledních 25 let. Naposled se ve Vídni na Dunaji bruslilo v lednu 2012. Radost bruslařů rozhodně nesdílí lodní společnosti. Kvůli ledové pokrývce se lodní doprava na Dunaji zastavila nejen v Rakousku, ale také v Srbsku a firmy hlásí milionové škody.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Daily Mail

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ledoborec Polarstern vyplul 20. září 2019 z norského Tromsø a 6. října se v Severním ledovém oceánu připojil ke kře. Šedá šipka znázorňuje, kterým směrem se loď zřejmě vydá. Do přístavu v německém Bremerhavenu by se měla podle plánu vrátit letos v říjnu.

Zajímavosti

V prachu se může skrývat rezistence na antibiotika 

Věda

Půlmilionový roj sarančat pustinných (Desert locust) dokáže za jediný den spořádat stejné množství jídla jako 10 slonů, 25 velbloudů nebo 2 500 lidí. Velké roje mohou mít až 80 milionů jedinců.

Revue

Bohatství v kopcích nad solným jezerem objevili už neolitičtí zemědělci

Historie

Požár při testu motorů Reaver.

Vesmír

Jádro oblasti rozšíření kakadu palmového (Probosciger aterrimus) se omezuje na region Nové Guineje a cíp na severu Austrálie.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907