Dva indiánští chlapci přežili téměř měsíc ztracení v amazonské džungli

21.03.2022 - Zuzana Rychlá a ČTK

Téměř měsíc přežili dva malí chlapci v amazonské džungli, než je náhodou našel místní zemědělec. Bratři ve věku sedm a devět let z místního domorodého kmene v brazilském státě Amazonas byli podvyživení a poštípaní od hmyzu.


Reklama

Chlapci se 18. února vydali chytat ptáky a až tento týden, po 26 dnech, je našel místní zemědělec. První týden po nich pátralo skoro tři sta lidí, většina z nich to ale po týdnu vzdala. V oblasti je nyní období dešťů, a i pro dospělé je obtížné se pohybovat v džungli, kde jsou navíc hadi, jaguáři a další nebezpečná zvířata.

„Jsme moc šťastní, že se konečně našli. Nemohli se chudáčci ani hýbat,“ citovala otce chlapců Claudia Ferreiru místní média. „Ještě dva dny a nepřežili by,“ míní jejich strýc Chico Mendes.

Glaucona a Gleisona Ferreirovy našli zhruba šest kilometrů od jejich vesnice. Poslední asi čtyři dny byli na jednom místě, protože se kvůli vyčerpání už nemohli hýbat. Přežili díky pojídání plodů a pití dešťové vody.

Podle lékařů je stav obou bratrů stabilizovaný a zřejmě se zcela zotaví. (foto: Telecinco)

Hrdinou místní vesnice se stal pětapadesátiletý Manoel Vilkem, který se v pondělí vydal do lesa na dříví. Když použil „mobilní telefon džungle“, což je tlučení do stromu, jímž příchozí hlásí svou přítomnost v lese, uslyšel ho jeden ze ztracených bratrů, popsala záchranu argentinská agentura Télam. Chlapec začal křičet a muž tak oba hochy našel.

TIP: Neuvěřitelné zápasy o přežití: Italský policista ztracený uprostřed Sahary

„Je to skutečný zázrak. Přežít v tomto období ztracený v našem pralese je téměř nemožné,“ uvedl Everaldo Ribeiro, šéf policie z města Manicoré, v jehož oblasti se nehoda s dobrým koncem stala.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Szent István krátce předtím, než klesl ke dnu. V pozadí sesterský Tegetthoff. (foto: Wikimedia Commons, NHHCCC0)

Válka

Ilustrace zachycuje výron oblaku trosek po impaktu sondy DART (NASA) na povrch planetky Dimorphos. Obrázek vznikl s pomocí detailních snímků planetky, které pořídila kamera DRACO na palubě sondy DART těsně před impaktem. (zdroj: ESO, M. KornmesserCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Pavoučí samečci udělají takřka cokoliv, aby neskončili na pomyslném oltáři lásky. Ne vždy se jim to ale podaří. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ostrov Trindade v jižním Atlantiku. (foto: Wikimedia Commons, Simone MarinhoCC BY-SA 3.0)

Věda

Zvracející muž nakažený žlutou zimnicí, knižní ilustrace z roku 1892. Spolu s malárií a ankylostomózou se žlutá zimnice považuje za největšího zabijáka tropů. (zdroj: Wikimedia Commons, Metropolitan Museum of ArtCC0 1.0)

Historie

Mléčná dráha je plná hvězdných proudů. (ilustrace: NASA/JPL-CALTECH, R. HurtCC BY 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907