Dva psi, jedny oči: Teriér slouží jako vodící pes jinému psovi

18.05.2019 - Vilém Koubek

Slepý stafordširský bulteriér získal pomyslný druhý pár očí: Spřátelil se s drobným border teriérem a ten se stal jeho vodicím psem


Reklama

Stafordširský bulteriér Amos se narodil v útulku slepý. Jess Martinová, zaměstnankyně Cheshirského požárnického sboru, však podlehla jeho kouzlu a navzdory obavám spojeným s jeho zdravotním stavem ho adoptovala.

TIP: Nejlepší přítel člověka? Amerického důchodce postřelil jeho rotvajler brokovnicí

Pomyslnou dobrou duší se nicméně stal její druhý pes, devítiletý border teriér Toby. Nového parťáka totiž nejen přijal, ale jakmile si uvědomil, že je slepý, začal se o něj starat: Všude Amose doprovází, chrání ho před ostatními hafany a vodí slepého kamaráda i k misce s vodou. Z Tobyho se tak stal amatérský vodicí pes a Amos díky němu může vést relativně plnohodnotný život. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pochod žen v roce 1915 v New Yorku. K volbám zde mohly dámy poprvé v listopadu 1918.

Historie

Léčba eboly bude náročná i s fungujícími léky

Věda

Hřebčín v Kladrubech je nejstarším nepřetržitě fungujícím místem svého druhu na světě.

Zajímavosti

Brokovnice TP-82, která byla u ruských kosmonautů součástí tzv. balíčku pro přežití, měla pod dvouhlavní ještě třetí hlaveň, jež mohla vystřelit signalizační náboj.

Vesmír

Nažka pocházející z rozšířené trvalky – hlaváče fialového (Scabiosa columbaria). Snímek slouží zároveň jako srovnání dvou metod mikroskopie. Nalevo je obrázek ze světelného mikroskopu, který je ve skutečných barvách a působí „živěji“, napravo je dobarvený snímek z elektronového mikroskopu, který na rozdíl od prvního poskytuje větší množství detailů a hloubku ostrosti. (Autor: Viktor Sýkora)

Příroda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907