Dvě Britky představily dámský pisoár: Jeho použití je prý šestkrát rychlejší

06.06.2021 - Zuzana Rychlá a ČTK

Amber Probynová a Hazel McShaneová přišly s řešením odvěkého problému nekonečných front před dámskými toaletami na venkovních akcích a navrhly dámské pisoáry. Ty jsou podle nich šestkrát rychlejší na použití než běžné mobilní toalety.

<p>„Odvěký problém“ s dlouhými frontami na toaletu stojí podle antropoložky Probynové ženy hodiny života.</p>

„Odvěký problém“ s dlouhými frontami na toaletu stojí podle antropoložky Probynové ženy hodiny života.


Reklama

Amber Probynová a Hazel McShaneová z anglického Bristolu navrhly bezdotykovou toaletu Peequal, protože je rozčilovaly dlouhé fronty na dámské záchody na festivalech. Obě ženy na podobných hudebních akcích po celé Británii několik let pracovaly. „O pauze jsme si musely vybrat mezi tím, zda si dojdeme na záchod, nebo pro jídlo, protože fronty na dámy byly prostě šílené,“ uvedla McShaneová, která vystudovala fyziku.

„Takže pro náš magisterský projekt jsme měli vyřešit nějaký problém z denního života a hned jsme věděly, co uděláme,“ dodává McShaneová, která společně se svou kolegyní kvůli projektu oslovila přes 2 000 žen z Bristolu.

TIP: Palčivý problém: Proč si důkladně ulevíme na WC až po návratu domů?

„Nejsou v tom žádné trychtýře a je to napůl soukromé – nevidíte nic od pasu dolů,“ uvádí McShaneová k vynálezu, jehož prototyp chtějí autorky tento víkend otestovat na bristolské venkovní akci. 

„Je to ve skutečnosti adaptace tureckého záchodu, ale říkáme tomu piedestal,“ dodala McShaneová, podle které se design lehce vyvýšené toalety podobá lodi, aby se zmírnila možnost nechtěného vyšplíchnutí.

„Odvěký problém“ s dlouhými frontami na toaletu stojí podle antropoložky Probynové ženy hodiny života. „Nejdřív se na dámské pisoáry podíváte a možná si pomyslíte 'Tím si nejsem jistá', ale po pár drincích a po 15minutovém čekání ve frontě vám tahle možnost bude připadat podstatně přitažlivější,“ dodává Probynová.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kráter v arizonské poušti, dnes označovaný jako Barringerův, se stal první strukturou vědecky identifikovanou coby důsledek dopadu kosmického tělesa.

Zajímavosti

S větrem o závod

autor: Graeme Obree | model: Beastie

Beastie – anglicky „bestijka“ – je tzv. prone bike, tedy kolo, na němž se za jízdy leží břichem k zemi. Tento konkrétní model patří závodníkovi Graememu Obreemu, který si ho sám navrhl i sestavil a dál si k němu nechal vyrobit speciální aerodynamickou slupku s průčelím. S futuristicky vyhlížejícím strojem se pak v roce 2013 zúčastnil závodu World Human Powered Speed Championships v nevadské poušti, kde se mu povedlo zdolat rychlostní rekord v kategorii prone bike: Svoji Beastie „vybičoval“ k rychlosti 91,12 km/h. (foto: Profimedia)

Revue
Historie

Meganosorožec Paraceratherium linxiaense v krajině svrchního oligocénu.

Věda

Není neobvyklé, že například rypouši a tučňáci obývají stejné prostory.

Příroda
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907