Dvojice rybářů podváděla v soutěži: Hmotnost ryb vylepšovali olovem

Ve Spojených státech byli k deseti dnům vězení odsouzeni dva muži za to, že podváděli při rybářských soutěžích. Hmotnost ryb vylepšovali olovem

15.05.2023 - Zuzana RychláV soutěži o nejtěžšího candáta bylo ve hře 28 760 dolarů (v přepočtu zhruba 600 tisíc korun). Ředitel závodu Jason Fischer ale při kontrole úlovků zjistil, že některé ryby mají v břiše ukryté olověné kuličky a části jiných ryb.

Pět ryb, které dvojice rybářů Jacob Runyan a Chase Cominsky přinesla ke zvážení, pořadatelé zabavili a podvodníci museli místo opustit. Podle vyšetřovatelů se podobných podvodů dopustili pravděpodobně i při jiných soutěžích. Ostatní rybáři uvedli, že Runyana a Cominského už dlouho podezřívali, že se nechovají férově.

Pořádně drahé vítězství

Muži se k podvodu přiznali. Podle státního zástupce Michaela O'Malleyho by si oba výtečníci zasloužili, aby přišli o rybářský lístek na doživotí. Také by jim jednou provždy zakázal účastnit se soutěží v rybaření. „Jsou to podvodníci a teď i odsouzení zločinci,“ řekl o Runyanovi a Cominském během přelíčení.

TIP: Italský podvodník předstíral 12 let, že je chromý: Oklamal úřady, lékaře i papeže

Až si povedení rybáři odpykají své tresty, budou další rok a půl pod dohledem probačního úředníka. Musejí také každý zaplatit pokutu 2 500 dolarů a na tři roky přijdou o rybářský lístek. To je podle místních zákonů nejvyšší sazba, jakou lze uložit. Cominsky také musí odevzdat svou loď v hodnotě 130 000 dolarů.


Další články v sekci