Německo je hudebním legendám zemí zaslíbenou. Platí to nejen pro Karla Gotta, ale i pro nesmrtelného krále rock'n'rollu Elvise Presleyho.
Němečtí milovníci hudby umí výjimečné talenty náležitě ocenit. V hesenském Bad Nauheimu se například od roku 2002 koná pravidelný filmový festival pojmenovaný po nesmrtelném Elvisovi. V nedalekém Friedbergu má král rock'n'rollu dokonce své náměstí – Elvis Presley Platz.
TIP: Německá policie objevila ukradené memorabilie Johna Lennona
Zájem místních o osobu Elvise ale nesouvisí výhradně s jeho hudební tvorbou – obě sousedící města jsou s jeho osobou spjatá i historicky – v letech 1958 až 1960 zde božský Elvis trávil vojenskou službu na americké základně. Nově si obyvatelé Friedbergu připomínají tuto hudební star i na poněkud netradičním místě – zpěvákovu siluetu nechali místní radní umístit na několik městských semaforů.
Deutsche Welle, CNN
ZajímavostiJaderný test z 25. července 1946 (označovaný jako „B – Baker“) se vůbec poprvé v dějinách uskutečnil pod hladinou moře. Američané při něm spustili bombu do hloubky 27 metrů a odpálili; naráz se tak vzedmulo půl milionu tun vody a 50 z 92 lodí bylo rozmetáno na prach. (foto: Wikimedia Commons, Library of Congress, CC0)
VědaPouštní krajina s mustatilem v popředí snímku. Na podobném místě nalezli archeologové sedm tisíc let staré obětiště obsahující lidské a zvířecí ostatky. (foto: PLoS ONE, Melissa Kennedy, CC BY-SA 4.0)
HistorieV bitvě u Hradce Králové, známé také jako bitva u Chlumu či u Sadové, se na obou stranách dohromady utkalo na 430 000 mužů. S výjimkou bitvy u Lipska v roce 1813 nebojovalo nikde jinde za celé 19. století víc vojáků. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)
VesmírHvězdný terminátor představuje rozhraní mezi osvětlenou a neosvětlenou stranou planety. (ilustrace: University of California, Irvine, Ana Lobo, CC BY 4.0)