Exotické lyžování v Íránu: Originální lyžařské středisko z pohoří Alborz

14.05.2016 - Stanislav Mihulka

V horách u Kaspického moře vyrostl netradiční lyžařský hotel, který splývá se sněhem a ledem horského prostředí


Reklama

Alborz (nebo také Ázerbájdžánské hory) je pohoří v severním Íránu u Kaspického moře. Jeho nejvyšší horou je neaktivní sopka Damávand s výškou 5610 m, která je i nejvyšším vrcholem celého Blízkého východu.

Nově se může Damávand pyšnit i dalším primátem - architekti společnosti RYRA Design Studio zde vystavěli lyžařské středisko Barin Ski Resort, které návštěvníkům nabízí nevšední zážitek zvenčí i zevnitř. Organické bílé tvary hotelu se 67 pokoji vypadají, jako kdyby vznikly někde na jiné planetě, kde ovšem stejně jako u nás milují lyžování.

TIP: Půl kilometru v kotrmelcích: Divoký pád kanadského lyžaře

Podle svých tvůrců středisko Barin vlastně splývá se sněhem pokrytými horami a doplňuje přírodní prostředí. Nezbývá než sehnat lyže a vyrazit na cestu.

  • Zdroj textu:

    IFL Science

  • Zdroj fotografií: RYRA Design Studio

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ledoborec Polarstern vyplul 20. září 2019 z norského Tromsø a 6. října se v Severním ledovém oceánu připojil ke kře. Šedá šipka znázorňuje, kterým směrem se loď zřejmě vydá. Do přístavu v německém Bremerhavenu by se měla podle plánu vrátit letos v říjnu.

Zajímavosti

V prachu se může skrývat rezistence na antibiotika 

Věda

Půlmilionový roj sarančat pustinných (Desert locust) dokáže za jediný den spořádat stejné množství jídla jako 10 slonů, 25 velbloudů nebo 2 500 lidí. Velké roje mohou mít až 80 milionů jedinců.

Revue

Bohatství v kopcích nad solným jezerem objevili už neolitičtí zemědělci

Historie

Požár při testu motorů Reaver.

Vesmír

Jádro oblasti rozšíření kakadu palmového (Probosciger aterrimus) se omezuje na region Nové Guineje a cíp na severu Austrálie.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907