Facebook se omluvil za zablokování obrazu slavného francouzského malíře

19.03.2018 - Zuzana Rychlá

<p>Obraz francouzského malíře Eugèna Delacroixe <em>Svoboda vede lid na barikády</em> - zobrazuje krvavé události francouzské červencové revoluce z roku 1830, která nakonec vedla ke svržení krále Karla X.</p>

Obraz francouzského malíře Eugèna Delacroixe Svoboda vede lid na barikády - zobrazuje krvavé události francouzské červencové revoluce z roku 1830, která nakonec vedla ke svržení krále Karla X.


Reklama

Ochrana uživatelů Facebooku před nepatřičným či nadměrným zobrazováním nahoty má občas až absurdní podoby. Známé jsou například protesty proti blokování snímků zachycujících kojení. Před nedávnem zase vzbudila poprask zablokovaná fotografie sošky Willendorfské venuše – symbolu plodnosti pocházejícího z období mladšího paleolitu.

Nejnovější přešlap kalifornských puritánů odnesl obraz slavného francouzského romantického malíře Eugèna Delacroixe Svoboda vede lid na barikády. Hlavní postava obrazu – Marianne, která mimochodem patří mezi národní symboly Francouzské republiky, je zde vyobrazena coby alegorie Svobody s trikolórou a odhalenými ňadry.

TIP: Za svobodné bradavky! Americká umělkyně bojuje proti dvojímu metru nahoty

Po stížnostech řady uživatelů byla reklamní kampaň, v rámci které byl slavný obraz použitý, opětovně povolena a Facebook se ústy své francouzské manažerky Elodie Larcisové za svou chybu omluvil. 

Podle platných podmínek Facebooku se zákaz nahoty sice na umělecká díla nevztahuje, v záplavě posuzovaných příspěvků ale podle Larcisové občas dochází k chybám.

  • Zdroj textu:

    Phys.org, France24

  • Zdroj fotografií: Wikipedie | Eugène Delacroix

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Velryby se potápějí za potravou a z hlubin stoupají zpět, pouze když se potřebují nadechnout. U hladiny pak vypouštějí výměšky bohaté na železo a dusík, jež slouží fytoplanktonu k růstu. 

Zajímavosti

Zmrzlý skřivan ze severovýchodní Sibiře

Věda

Šílený Mike s raketou na parní pohon

Vesmír

 Rozbíjení zvonů v rámci jejich rekvizice, Čechy 1915

 

Válka

Dvojbarevné oko

Sibiřský husky se pyšní zářivýma modrýma nebo hnědýma očima, přičemž se občas stává, že každé oko má jinou barvu. Dokonce dochází i ke křížení přímo v jednom oku, kdy je část modrá a zbytek hnědý. Psi jsou částečně barvoslepí a vidí některé odstíny žluté a modré. Ostatní barvy se jim jeví jako odstíny šedi.  

Zajímavosti

Brusinky s citrusy fungují jako účinná dezinfekce

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907